To prawdopodobnie fragment balonu meteorologicznego spadł niedaleko miejscowości Kierwik w powiecie szczycieńskim w woj. warmińsko-mazurskim – dowiedział się dziennikarz RMF FM. To już trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich 48 godzin.

W miejscowości Kierwik w koło Szczytna w Warmińsko-Mazurskiem znaleziono dzisiaj fragment balonu meteorologicznego. 

Przypomnijmy, wczoraj podejrzany przedmiot wylądował na polu w okolicy wsi Warkałki koło Miłakowa (Warmińsko-Mazurskie). 

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała z kolei, że także wczoraj podobny balon spadł w miejscowości Harsz koło Węgorzewa. Jak informuje dziennikarz RMF FM, oba obiekty znalezione wczoraj miały nadlecieć z obwodu królewieckiego. Świadczyć o tym mogą napisy cyrylicą.

To już trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich 48 godzin. Wiadomo, że żaden z balonów nie miał na sobie żadnych specjalistycznych urządzeń. 

Zarówno policja, jak i prokuratura zapewniają, że balony meteorologiczne nad regionem były znajdowane od dawna, zanim sytuacja międzynarodowa stała się napięta. "Czasami takie balony wypuszczano choćby po to, by sprawdzić kierunek wiatru" - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Zastrzegł jednak, że każde znalezisko wymaga sprawdzenia i zbadania -Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: