W Tokarni w woj. świętokrzyskim trwają zdjęcia do filmu "Sami swoi. Początek" w reżyserii Artura Żmijewskiego. Będzie to prequel kultowej serii stworzonej przez Sylwestra Chęcińskiego. Widzowie zobaczą życie Kargulów i Pawlaków we wsi Krużewniki w okresie 20-lecia międzywojennego.

Zdjęcia do filmu realizowane są w Parku Etnograficznym w Tokarni. W poniedziałek producenci zorganizowali dzień otwarty. Goście skansenu mogli przyjrzeć się pracy na planie i spotkać z aktorami.

Nie zamierzamy konkurować z trylogią, ponieważ jest ona czymś zupełnie osobnym. Nasz film opowiada o kilkudziesięciu latach życia Pawlaków i Karguli w Krużewnikach, czyli w miejscu mitycznym, o którym się mówi w trylogii, ale jest pokazywany szczątkowo - tłumaczył reżyser Artur Żmijewski. To jest kompletnie inny film, inna opowieść, owiana w kompletnie innych czasach - dodał. 

"Sami swoi. Początek": Obsada filmu

W rolę młodego Pawlaka wciela się Adam Bobik, natomiast Kargula gra Karol Dziuba. Spotkaliśmy się na castingu i od razu znienawidziliśmy się, i tak dostaliśmy te role - mówili aktorzy. Podkreślili, że przygotowując się do roli, niczego nie kopiowali. Dobrze wiemy, że każda część jest kultowa i byłoby to z góry skazane na porażkę. Chcemy oczywiście zagrać najlepiej, jak potrafimy i mamy nadzieję, że dostarczymy dużo rozrywki oraz wzruszeń - dodali.

W obsadzie filmu znaleźli się też: Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Anna Dymna, Wojciech Malajkat, Janusz Chabior, Adam Ferency i Paulina Gałązka.

Oprócz skansenu w Tokarni zdjęcia do filmu były także realizowane na Świętym Krzyżu, gdzie do więzienia trafia Kazimierz Pawlak.

Film "Sami swoi. Początek" ma trafić do kin w listopadzie.