Na jednym z krakowskich osiedli doszło do eksplozji bankomatu. Wybuch był tak silny, że uszkodzony został budynek i kilka samochodów. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Do eksplozji bankomatu na krakowskim osiedlu Na Kozłówce doszło w nocy ze środy na czwartek, ok. godz. 2:00.

Urządzenie znajdowało się przy filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wybuch był tak silny, że uszkodzony został zarówno budynek, jak i kilka zaparkowanych w pobliżu pojazdów.

Radosław Gruszka, prezes spółdzielni mieszkaniowej, do której należy budynek, poinformował, że zniszczone zostały np. drzwi wejściowe, elewacja, okna na wyższej kondygnacji i kaloryfer.

Na pewno będą to spore koszty, żeby przywrócić to do stanu pierwotnego - podkreślił. Spółdzielnia jest oczywiście ubezpieczona od tego rodzaju zdarzeń i na pewno będzie do ubezpieczyciela występować. Myślę, że jest to kwota rzędu kilkunastu tysięcy złotych - dodał.

Mieszkańcy relacjonują, że słyszeli w nocy dwa mocne uderzenia. Tak jakby bomba gdzieś wybuchła - mówiła jedna z mieszkanek w rozmowie z reporterką RMF FM Marleną Chudzio.

Policja cały czas szuka sprawców, którzy wysadzili urządzenie.

Jak udało się ustalić reporterce RMF FM Agacie Nurek, sprawcom najprawdopodobniej nie udało im się ukraść gotówki.

Na miejscu cały czas pracują policyjni technicy, którzy zabezpieczają ślady. Teren jest ogrodzony taśmą.

Zgłoszenie otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.