KS Wieczysta to klub z tradycjami, który zapisał się w pamięci wielu krakowian. Mieszkańcy wciąż z sentymentem wspominają sukcesy Wieczystej. Ostatnio jednak na sukcesy klubu patrzy się z ogromną nadzieją. Wieczysta awansowała bowiem do III ligi, na co pozwoliło m.in. wiele transferów.

Wyobrażamy sobie, że kiedyś w jednej lidze grać będą Wisła, Cracovia i Wieczysta - mówi Sławomir Peszko występujący na pozycji pomocnika w klubie i były członek kadry narodowej.

Dziś drużyna prowadzona jest przez Franciszka Smudę i awansowała do III Ligii, w której zadebiutuje w sobotę 6 sierpnia. 

Klub prowadzi też intensywną politykę transferową. W barwach Wieczystej pojawili się m.in. grający wcześniej w Ekstraklasie Michał Mak,  Adrian Klimczak,  który grał w ŁKS Łódź, Błażej Augustyn z Jagielloni Białystok, Thibaut Moulin z Legii Warszawa a najnowszym nabytkiem jest Denys Faworow, grający wcześniej w Zorii Ługańsk. 

Klub ma ambicje na Ekstraklasę i zupełnie tego nie ukrywa. Pójście w górę oznacza jednak także konieczność posiadania odpowiedniej bazy sportowej oraz treningowej. 

Dzisiaj miejscy urzędnicy przedstawili projekt budowy nowej trybuny na stadionie Wieczystej, dzięki temu na stadionie mogłoby zmieścić się 2 tysiące kibiców.

 Dla Wieczystej to znakomita okazja by zajść jeszcze wyżej, widzimy to jak przez trzy lata zmieniło się to otoczenie i jak przyjemnie się pracuje z zarządem. Zgodnie z polityką prezydenta, będziemy rozwijać infrastrukturę klubową. Powstanie kameralny stadion na 2100 widzów, powstaną boiska, na których dzieciaki będą mógłby ćwiczyć - mówi Krzysztof Kowal dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

Na razie nieznane są koszty budowy, te mają być podane za kilka miesięcy, teraz zlecony zostanie projekt techniczny. Urzędnicy szacują, że koszt budowy może wynieść do 20 milionów złotych. 


Opracowanie: