Będzie padał śnieg, i to intensywnie - zapowiadają synoptycy. W nocy z wtorku na środę śnieżyce pojawią się na zachodzie kraju, a potem w ciągu dnia - w centrum i w końcu na wschodzie. Dodatkowo będzie mocno wiało, więc trzeba się liczyć z zawiejami i zamieciami.

We wtorek będzie jeszcze spokojnie - pochmurno z przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza w centrum i na wschodzie, będzie padał śnieg. Temperatura nie spadnie poniżej minus 4 st., jedynie w kotlinach górskich od minus 8 do minus 4 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogorszenie pogody przyjdzie w nocy z wtorku na środę. Śnieg zacznie sypać mocno, zwłaszcza na zachodzie. Temperatura spadnie do nawet minus 12 st. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, minus 9 st. w centrum, do minus 2 st. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr miejscami będzie dość silny i porywisty, a w porywach jego prędkość może osiągać nawet 70 km/h. Dlatego zawieje i zamiecie śnieżne gwarantowane.

W środę opady śniegu przesuną się nad centrum i na wschód. Tam będzie mocno sypać. Choć nie będzie zimno do minus 4 st. To wciąż będzie bardzo mocno wiało. Podmuchy w porywach osiągną 60 km/h.

Twoje auto utknęło w śnieżnej zaspie; masz problem z dojazdem do pracy lub szkoły, bo śnieg zasypał drogi? Pisz na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy także na Twoje zdjęcia.