​Rada Wojewódzka Nowej Lewicy zatwierdziła kandydaturę Bogdana Jaroszewicza na prezydenta Szczecina - przekazał w podczas konferencji prasowej przewodniczący patii w Zachodniopomorskiem, minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek.

Lewica zawalczy o fotel prezydenta Szczecina

Bogdan Jaroszewicz był wcześniej zastępcą prezydenta Szczecina Piotra Krzystka w latach 2011-2015. Odpowiadał wtedy m.in. za sprawy związane z inwestycjami miejskimi i planowaniem przestrzennym. Obecnie jest zastępcą burmistrza Nowogardu.

Bogdan Jaroszewicz był już wiceprezydentem Szczecina, ma ogromne doświadczenie i cieszę się, że będzie liderem w wyborach samorządowych - przekazał w minister Dariusz Wieczorek.

Jaroszewicz o stanowisko prezydenta miasta będzie konkurował m.in. ze swoim byłym przełożonym i z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniewem Boguckim.

Partia zwiera szeregi w Zachodniopomorskiem

Przedstawiciele partii przedstawiła także kandydatów do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Wśród "jedynek" na listach pięciu okręgów jest m.in. obecny wicewojewoda zachodniopomorski Dawid Krystek oraz wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek.

W województwie zachodniopomorskim wszystko wskazuje na to, że zarejestrujemy ok. 350 kandydatów reprezentujących komitet Lewica na równych szczeblach, począwszy od Sejmiku po powiaty i gminy - przekazał Wieczorek.

Rada wojewódzka Lewicy udzieliła także poparcia kandydatom na prezydentów miast, którzy "będą reprezentowali Koalicję 15 października". W Świnoujściu takie poparcie otrzymała Joanna Agatowska, w Stargardzie Rafał Zając, w Koszalinie Tomasz Sobieraj, a w Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Jesteśmy przygotowani do tych wyborów i mamy nadzieję, że w kwietniu dopełnimy faktycznego przejęcia władzy w Polsce. To co się stało 15 października to był pierwszy krok, natomiast, teraz żeby rzeczywiście porządkować sprawy Polski potrzebujemy drugiego kroku, czyli silnego udziału w samorządach lokalnych. To daje gwarancję nie wojny między samorządem a rządem, a współpracy - podkreślił Wieczorek.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast zaplanowana jest na 21 kwietnia.