W 748 miastach i gminach w Polsce w niedzielę, 21 kwietnia, odbędzie się druga tura wyborów na wójta, burmistrza lub prezydenta. Pierwsze rozstrzygnięcia, sondażowe wyniki z Krakowa, Wrocławia i Rzeszowa, a także frekwencja w wyborach samorządowych - o tym wszystkim usłyszycie w najbliższą niedzielę od godziny 21 w naszym wieczorze wyborczym w RMF FM, Radiu RMF24 i na naszej stronie rmf24.pl.

Wieczór wyborczy na naszych antenach

Niedzielne głosowanie zakończy się o godzinie 21. Wtedy też rozpocznie się wieczór wyborczy na naszych dwóch antenach, w RMF FM i Radiu RMF24.

Nasz wieczór wyborczy poprowadzą Tomasz Staniszewski i Tomasz Terlikowski. 

Usłyszycie rozszerzone wydania Faktów RMF FM, a także dodatkowy serwis informacyjny o godzinie 21.30.

Drugą turę wyborów skomentują na naszych antenach specjalni goście: 

  • Zygmunt Frankiewicz, senator i prezes Związku Miast Polskich; 
  • Bogdan Zdrojewski, poseł z listy Koalicji Obywatelskiej; 
  • prof. Jarosław Flis, socjolog.

Reporterzy m.in. w Krakowie i Wrocławiu, komentarze na gorąco

Nasi reporterzy pojawią się w niedzielę w Krakowie, Wrocławiu i Rzeszowie.

Dziennikarze RMF FM będą zbierać gorące komentarze tuż po zakończeniu głosowania w wyborach, przekażą też sondażowe wyniki.

Pierwsze sondażowe wyniki na RMF24.pl

Na naszej stronie - www.rmf24.pl - będziemy NA ŻYWO prowadzić relację z wyborów samorządowych, podamy Wam pierwsze sondażowe wyniki IPSOS zrealizowane dla trzech największych telewizji. Na bieżąco będziemy śledzić konferencje prasowe PKW i przekazywać Wam oficjalne dane.

Zapraszamy na STRONĘ GŁÓWNĄ RMF24 i do naszego RAPORTU SPECJALNEGO.

W tych miastach wybierzemy włodarzy

W niedzielę, 21 kwietnia, w drugiej turze wyborów samorządowych, wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów w 748 gminach i miastach. Głosowania odbędą się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w 9 miastach wojewódzkich: Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Dogrywka w wyborach na prezydenta będzie potrzebna ponadto w takich miastach, jak m.in. Bełchatów, Bielsko-Biała, Częstochowa, Elbląg, Gdynia, Gliwice, Inowrocław, Jelenia Góra, Konin, Koszalin, Ostrołęka, Piła, Przemyśl, Radom, Rybnik, Skarżysko-Kamienna, Słupsk, Suwałki, Tczew, Tychy, Wejherowo, Włocławek czy Zamość.

Cisza wyborcza przed drugą turą rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem wyborów, trwa do zakończenia głosowania w niedzielę o godz. 21 i obowiązuje na terenie całego kraju.

Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego internetowego Radia RMF24

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24 na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.