Anonymous ruszył w sieci z nową akcją, która ma uświadomić Rosjanom, co robi Putin na Ukrainie. Rosjanie zdani są jedynie na kremlowską propagandę w mediach. Karmieni są informacjami, że na Ukrainie rządzą naziści, a Rosjanie są tam po to, żeby przywrócić Ukraińcom wolność.

Na czym polega akcja Anonymousa?

Jak czytamy na Twitterze, jest związana z funkcją, która dostępna jest w Google Maps (a także w Yandex - o czym piszemy poniżej). Chodzi o recenzowanie firm czy restauracji.

Każdy może wybrać dowolną placówkę w Rosji i zamiast recenzować np. obiad, napisać komentarz, który uświadomi Rosjanom, co się dzieje na Ukrainie.

Podsumowując. Należy wejść na Google Maps. Wyszukać w Rosji restaurację. Ocenić ją np. z takim komentarzem: "The food was great! Unfortunately, Putin spoiled our appetites by invading Ukraine. Stand up to your dictator, stop killing innocent people! Your government is lying to you. Get up!"

"Jedzenie było przepyszne! Niestety Putin popsuł nam apetyty, najeżdżając Ukrainę. Sprzeciw się swojemu dyktatorowi, przestań uczestniczyć w zabijaniu niewinnych ludzi! Twój rząd cię okłamuje. Działaj!"- podpowiadają Anonymous.

Skopiuj i wklej!

My przygotowaliśmy dla Was inny komentarz. Skopiujcie go i wklejcie. 

Po rosyjsku: Продолжается российское вторжение на Украину. Погибают невинные люди, дети и гражданские. Владимир Путин вторгся в суверенное государство. Русские СМИ врут и распространяют пропаганду.

Po angielsku: The Russian invasion on Ukraine continues. Innocent people die, including many civilians and children. Vladimir Putin has launched a barbaric attack on a sovereign nation. The Russian media are lying and spreading the official Kremlin’s propaganda.

"Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Giną niewinni ludzie, dzieci i cywile. Władimir Putin najechał suwerenny kraj. Rosyjskie media kłamią i powielają propagandę"

W Rosji częściej używa się Yandexa

Aby wzmocnić przekaz i dotrzeć do większej liczby Rosjan, zamiast Google Maps skorzystajcie z dużo bardziej popularnej wyszukiwarki w Rosji - Yandex. Można ją znaleźć pod adresem: https://yandex.ru, a w wersji międzynarodowej  https://yandex.com

MAPY YANDEX ZNAJDUJĄ SIĘ POD TYM ADRESEM>>>

Aby opublikować opinię, trzeba założyć yandeksowe konto.

Restauracje w Yandax >>>

Anonymous atakują rosyjskie władze. Opublikowali numery telefonów

Cyberwojnę Federacji Rosyjskiej już w pierwszym dniu inwazji na Ukrainę wypowiedział kolektyw Anonymous. Wśród celów ataków znalazły się m.in. oficjalne strony rosyjskich władz, a także witryna reżimowej telewizji Russia Today.

Kolektyw miał też włamać się do systemów komunikacji rosyjskich wojsk.