Władimir Putin ogłosił łaskawie na Kremlu, że jego armia nie zaatakuje Ukrainy. Na razie. Na razie łaskawie nie weźmie też Krymu.

W czasie, gdy wygodnie rozparty w fotelu, pięknie wypudrowany, w eleganckim garniturze prezydent Rosji zapewniał, że nie zamierza podsycać separatystycznych ruchów, jego żołnierze zajmowali kolejne obiekty na Krymie. Choć to przecież, według prezydenta, nie jego żołnierze, a lokalne siły samoobrony....

Co o tym wszystkim sądzą mieszkańcy Krymu: Ukraińcy, Rosjanie i Tatarzy? W Symferopolu, Bakczysaraju, Sewastopolu...? A w samym Kijowie? Czy na razie odetchnęli z ulgą?

W ich opinie uważnie wsłuchują się nasi specjalni wysłannicy: Przemysław Marzec i Krzysztof Berenda. Słuchajcie ich relacji już od 6:00.

A czy świat na razie odetchnął z ulgą? Argumenty Putina nie są w stanie nikogo zwieść - oświadczył kilka godzin po konferencji w Nowo-Ogariowie koło Moskwy prezydent Barack Obama. Na razie tak mówi. Co będzie dalej....? Na razie nie wiemy.

W centrum uwagi w porannych Faktach RMF FM oczywiście Ukraina. Ale nie tylko.

Tym, którzy w Środę Popielcową będą pościć podamy naukowe fakty, które mogą nieco osłodzić gorycz wielkopostnych wyrzeczeń. Okazuje się, że w pewnych okresach życia nadmiar mięsa w naszej diecie może szkodzić tak jak... papierosy. Szczegóły zdradzimy o poranku.