Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023 – taką informację przekazał Polski Związek Narciarski. Głos w tej sprawie zajął sam Kubacki. „Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie” – wyjaśnił powody swojej decyzji.

Dawid Kubacki wycofał się z niedzielnego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Nieco ponad godzinę przed startem rywalizacji Polski Związek Narciarski poinformował, że sportowiec nie wystartuje w ostatnim konkursie cyklu Raw Air z powodów osobistych.

Teraz Polski Związek Narciarski informuje, że sportowiec nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023.

Powodem są poważnie problemy zdrowotne jego żony, Marty - wyjaśnia PZN na Twitterze i odsyła do postu Dawida Kubackiego na Instagramie.

Tam skoczek napisał: "Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze".

Pod wpisem Dawida Kubackiego posypały się wzruszające komentarze, w których kibicie i sportowcy życzą jego żonie szybkiego powrotu do zdrowia.

"Bądźcie silni, trzymam kciuki" - napisał norweski skoczek Halvor Egner Granerud.

"Wszystkiego dobrego Dawidzie dla Ciebie i Twojej rodziny. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze" - to wpis Karla Geigera, skoczka z Niemiec.

"Nasze myśli są z Tobą" - dodał Austriak Stefan Kraft.

Norweg Daniel-André Tande napisał: Moje myśli są z Tobą. Życzę Tobie i Twoim bliskim wszystkiego dobrego".

Marta i Dawid Kubaccy wzięli ślub 1 maja 2019 roku w drewnianym kościele na Bachledówce, niedaleko Zakopanego.

Mają dwie córeczki: 2-letnią Zuzię i Maję, która przyszła na świat 6 stycznia tego roku.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Polak jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji generalnej, jednak wszystko wskazuje na to, że spadnie w zestawieniu poza podium, bowiem trzeci Austriak Stefan Kraft traci do niego tylko 42 punkty, a czwarty Słoweniec Anze Lanisek 118. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Norweg Halvor Egner Granerud, który na trzy konkursy przed zakończeniem sezonu ma na swoim koncie 2058 punktów.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w Lahti, a za dwa tygodnie w Planicy.