Do końca czerwca zaszczepionych przeciwko Covid-19 powinno być już co najmniej 10 mln Polaków – ogłosił rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie z TVP Info skomentował również program Platformy Obywatelskiej dot. ochrony zdrowia. „Wiarygodność tego, co proponuje Platforma, jest znikoma” – stwierdził.

W wywiadzie dla TVP Info rzecznik rządu zapytany został o możliwość transportowania pacjentów chorych na Covid-19 między województwami, gdyby w jakimś regionie zabrakło miejsc w szpitalach.

"W tej chwili wojewodowie między sobą również koordynują wymianę informacji, jeśli chodzi o liczbę wolnych miejsc. Jeśli w danym województwie zabrakłoby miejsc w szpitalach, to oczywiście będzie możliwość korzystania ze szpitali albo w sąsiednich województwach, albo nawet dalej. Na tę sytuację jesteśmy gotowi również potencjalnie z transportem lotniczym, jeżeli to będzie potrzebne" - zapewnił w odpowiedzi Piotr Müller.

Dodał jednak: "Miejmy nadzieję, że taki wariant nie będzie zrealizowany".

Rzecznik rządu zaznaczył również, że do końca drugiego kwartału zaszczepionych przeciwko Covid-19 powinno być już co najmniej 10 mln Polaków.

"Liczymy, że w drugim kwartale jako całości, czyli do końca czerwca, ta liczba będzie duża i pozwoli bez problemu przekroczyć barierę 10 mln unikalnie zaszczepionych osób. Myślę, że ona nawet będzie większa, ale wolę mówić tutaj z ostrożnością" - oświadczył.

O programie PO dot. ochrony zdrowia: "Wiarygodność tego, co proponuje Platforma, jest znikoma"

Piotr Müller odniósł się również do zaprezentowanego w sobotę programu Platformy Obywatelskiej "Uzdrowimy Polskę" dot. ochrony zdrowia: jak stwierdził, "wiarygodność tego, co proponuje Platforma, jest znikoma".

"W ustach Bartosza Arłukowicza, który był ministrem zdrowia z - delikatnie mówiąc - niewielkimi efektami, trochę mało wiarygodnie to wszystko brzmi" - skomentował rzecznik rządu.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.