Drugi dzień RMF Morocco Challenge obfitował w wiele przygód. Najbardziej ucierpieli kierowcy quadów i motocykliści. W klasie VIP prowadzi Iza Małysz, a w Narodowym Treningu na Pustyni zawodnik RMF Caroline Team - Adam Małysz.

Pustynia nie daje za wygraną

Trochę bałem się czy Iza sobie poradzi w tak trudnych warunkach, ale widzę, że radzi sobie w niektórych miejscach lepiej ode mnie. Jedzie rozważnie i bez nadmiernego ryzyka, co powoduje, że spokojnie przejeżdża te fragmenty, które innym zawodnikom sprawiły problemy - żartuje Adam Małysz z RMF Caroline Team.

Na mecie drugiego odcinka byliśmy chwilę przed sędziami, którzy musieli jechać bardzo długą drogą dojazdową do mety. Ciekawie zapowiada się trzeci dzień. Mamy sporo trudnych wydm, które będą wyzwaniem dla wszystkich - dodał Małysz.

Rajd jest też nowym doświadczeniem dla zespołu BlueCafe. Czuję się jakbym był na granicy jawy i snu. To co się dzieje jest tak piękne, że aż nierealne. Na bezdrożach spotykasz nagle człowieka. Nie wiesz skąd się wziął... Mimo ogromnego zmęczenia jedziesz dalej ... - komentuje Paweł Rurak-Sokal.

Drugi dzień rajdu RMF Morocco Challenge i Narodowego Treningu, który składał się z dwóch etapów, sprawił sporo niespodzianek wszystkim uczestnikom. Przez większość dnia padał deszcz, który utrudniał prowadzenie szczególnie w piaszczystych quedach, które spłynęły błotem.

Również sprzęt sprawiał sporo problemów. Najbardziej ucierpiały quady, z których jeden stracił oba przednie koła, a w drugim zatarł się silnik już na pierwszym OS-ie. Również problemy z silnikiem wyeliminowały jeden z motocykli.

Niespodzianką drugiego dnia była bardzo dobra jazda zespołu Offroad sport (Marcin Duchaczewski i Magdalena Duhanik). Kierowany przez nich SAM EVO3 po pierwszym dniu został późną nocą odholowany do bazy z rozbitą miską olejową. Olbrzymią dziurę udało się w ciągu nocy załatać produktami Loctite, tak, że już bez przeszkód ukończyli oba odcinki drugiego dnia rajdu.

Do późna trwała akcja ewakuacji uszkodzonych pojazdów z trasy rajdu. Poza pojazdami zawodników, również dwa auta wspomagające rajd uległy awariom na trasach dojazdowych. Problemem było też tankowanie. Połowę dnia nie było prądu i nie działały stacje benzynowe. Zdarzało się też, że ekipy nie mogły uzupełnić braków paliwa bo poprzednicy wykupili wszystkie zapasy - powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu.

Nikt nie ucierpiał jeśli nie liczyć przemoczonych motocyklistów, kierowców quadów i obsługi rajdu. W tym roku Afryka zaskoczyła nas deszczową pogodą. Temperatura w ciągu dnia sięgała 12 stopni. Jednak to co dzieje się dookoła i piękno Afryki rekompensują niedogodności. Uśmiechy na twarzach uczestników i dobry humor dopisują, a wszyscy chcą jechać dalej - dodał Albert Gryszczuk.

Klasyfikacja generalna RMF Morocco Challenge po II etapach

SPRAWDŹ KLASYFIKACJĘ W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH