Kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły w czwartek brązowy medal w rywalizacji dwójek na 500 m! Awans do finału wywalczyła sztafeta 4x400 metrów w składzie: Piotr Wiaderek, Marcin Marciniszyn, Michał Pietrzak i Kacper Kozłowski

22:00 - Sztafeta Polek w składzie Marta Jeschke, Marika Popowicz, Daria Korczyńska i Ewelina Ptak zajęła czwarte miejsce w drugim biegu 4x100 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Biało-czerwone dobiegły do mety w czasie 43,07 s. i nie awansowały do finału.

18:44 - Afgańczyk Rohullah Nikpah, który pokonał Michała Łoniewskiego (AZS AWF Warszawa) w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju taekwondo (kat. 68 kg), przegrał w ćwierćfinale z Irańczykiem Mohammadem Bagherim Motamedem 4:5. Polak nie wystąpi zatem w repasażach.

16:14 - Joanna Mitrosz zajęła ósme miejsce podczas eliminacyjnych zawodów w gimnastyce artystycznej na igrzyskach olimpijskich w Londynie i awansowała po finału.

15:52 - Joanna Mitrosz po dwóch konkurencjach olimpijskiego wieloboju w gimnastyce artystycznej zajmuje ósme miejsce z wynikiem 54,675. Po ćwiczeniach z piłką i z obręczą prowadzi Rosjanka Daria Dmitriewa (57.800), przed rodaczką Jewgeniją Kanajewą.

15:13 - Natalia Charłos zajęła w czwartek 15. miejsce w olimpijskim maratonie pływackim na 10 km na otwartym akwenie podczas igrzysk w Londynie. Zwyciężyła Węgierka Eva Risztov.

14:40 - Po rozpatrzeniu kilku protestów polska sztafeta 4x400 m nie wystąpi w finale olimpijskiej rywalizacji igrzysk w Londynie. Piotr Wiaderek, Marcin Marciniszyn, Michał Pietrzak i Kacper Kozłowski uzyskali czas 3.02,86, który był dziewiątym rezultatem eliminacji. Polacy w pierwszej serii zajęli piąte miejsce i musieli czekać na rozstrzygnięcia w drugim. W nim sędziowie początkowo zdyskwalifikowali ekipy Dominikany i Wenezueli za nieprawidłowości do jakich doszło w strefie zmian. Jednak po rozpatrzeniu protestów Wenezuelę przywrócono i to ona awansowała do finału z ósmym czasem - 3.02,62

13:51 - Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa) przegrał w 1/8 finału olimpijskiego turnieju taekwondo w kat. 68 kg z reprezentantem Afganistanu Rohullahem Nikpahem 5:12. Polak ma jeszcze szansę wziąć udział w repasażach, jeśli jego rywal zostanie finalistą tych zawodów.

13:11 - Sztafeta 4x400 m w składzie: Piotr Wiaderek, Marcin Marciniszyn, Michał Pietrzak i Kacper Kozłowski, wystąpi w finale olimpijskiej rywalizacji podczas igrzysk w Londynie. Polacy uzyskali ósmy wynik kwalifikacji - 3.02,86, ostatni premiowany awansem.

W pierwszej z dwóch serii Polacy zajęli piąte miejsce. Najszybsza była w czwartek sztafeta z Wysp Bahama, która wygrała drugi bieg uzyskując czas 2.58,87.

11:44 - Mikołajczyk i Naja z brązowym medalem!!!

11:14 - Aneta Konieczna zajęła drugie miejsce w finale B jedynek kajakowych na 500 metrów i zakończyła rywalizację w igrzyskach w Londynie na dziesiątej pozycji. Polkę wyprzedziła Niemka Katrin Wagner-Augustin.

10:40 - Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor wygrali zdecydowanie finał B olimpijskiej rywalizacji na 1000 metrów i zajęli w igrzyskach w Londynie dziewiąte miejsce. Polacy wyprzedzili o prawie cztery sekundy osadę Brazylii.