Wciąż przybywa pytań wokół katastrofy 10 kwietnia. "Rzeczpospolita" ujawniła szokujące kulisy sekcji zwłok polskiego prezydenta. Do ciała Lecha Kaczyńskiego dołożono prawdopodobnie szczątki polskiego generała. Nie będę się wypowiadał na temat sekcji pana prezydenta. (…) Materiały dotyczące sekcji (…) mają niejawny charakter - komentuje płk Krzysztof Parulski, szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

10 kwietnia w Smoleńsku Jarosław Kaczyński brał udział w identyfikacji ciała swojego brata i nie miał żadnych wątpliwości. W samej sekcji, która odbyła się nocą, nie brał udziału. Był przy niej natomiast Parulski. W ubiegłym tygodniu, przeglądając akta śledztwa, prezes PiS odkrył, że na stole sekcyjnym dołożono fragmenty ciała, które nie należały do jego brata. Po fragmentach ubrania można było bowiem poznać, że jeden z fragmentów zwłok należał do generała.

Kaczyński po zapoznaniu się ze zdjęciami był bardzo wzburzony - potwierdza "Rzeczpospolitej" osoba znająca przebieg śledztwa. Pytał, co na miejscu robił pułkownik Parulski, skoro nie zwrócił uwagi na fragmenty generalskiego munduru.

To właśnie ten fakt miał być przyczyną wzburzenia prezesa PiS podczas spotkania prokuratorów z rodzinami ofiar katastrofy, które odbyło się w ostatnią środę. Domagał się, by prowadzący je Parulski poinformował, w jakich czynnościach tuż po katastrofie brali udział przedstawiciele Polski. Z akt wynikało bowiem, że polscy patomorfolodzy nie brali udziału w żadnej z sekcji.

Nie będę się wypowiadał na temat sekcji pana prezydenta, ponieważ uważam, że wszelkie tego typu informacje naruszają dobra osobiste zmarłego, który poniósł śmierć w tak tragicznych okolicznościach - mówi "Rzeczpospolitej" płk Krzysztof Parulski. Jeśli ktokolwiek wynosi tego typu informacje, jest to działanie poniżej wszelkich standardów i stanowi naruszenie prawa, bo materiały dotyczące sekcji pana prezydenta mają niejawny charakter - komentuje szef NPW.