Klub PiS chce, by Sejm przyjął rezolucję wzywającą rząd do działania na forum międzynarodowym w związku z raportem MAK na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. "Nie zgadzamy się głęboko z tym, by Polska była hańbiona przez stronę rosyjską" - powiedział szef klubu Mariusz Błaszczak.

Nie zgadzamy się również z biernością rządu Donalda Tuska, nasze działania dają możliwość przeciwstawienia się kłamstwu smoleńskiemu - dodał.

Poseł Jerzy Polaczek poinformował, że projekt rezolucji wzywa rząd do niezwłocznego podjęcia działań na forum międzynarodowym, w tym do zwrócenia się do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, do Komisji Europejskiej, a także Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego.

Polaczek powiedział też, że w projekcie znajduje się zobowiązanie rządu do przedstawiania kwartalnych raportów na temat badania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Projekt rezolucji PiS złożył już w Sejmie.

PiS pod koniec stycznia przedstawił projekt uchwały w sprawie katastrofy smoleńskiej; swój projekt w tej sprawie przedstawił także SLD. Jednak na początku lutego sejmowa Komisja Ustawodawcza zarekomendowała Sejmowi odrzucenie obu projektów. Wnioskowali o to przedstawiciele PO.