U czterech księży z parafii w Pile potwierdzono obecność koronawirusa. Sanepid prosi o kontakt osoby, które w ostatnich dniach przyjmowały komunię w kościele parafialnym.

Powiatowa inspektor sanitarna w Pile Danuta Kmieciak powiedziała, że zakażeni to księża z parafii rzymskokatolickiej Świętej Rodziny w Pile. Dodała, że kolejne dwie osoby czekają na wynik testu na obecność SARS-Cov-2.

Sanepid prosi o kontakt wszystkie osoby, które przystępowały do komunii podczas mszy odbywających się w minioną niedzielę oraz w kolejnych dniach.


TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

Rekord zakażeń koronawirusem

Ostatniej doby potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich liczba od początku epidemii - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło kolejnych 15 osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 45 031. Zmarło 1709 osób.

615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem to rekordowy jednodniowy bilans. Poprzedni z 8 czerwca wynosił 599 przypadków.

Według MZ potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i z warmińsko-mazurskiego (5).

Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Oczywiście zostały wprowadzone pewne poluzowania w obostrzeniach, gdzie nie mamy dużo przypadków, mówimy tu o stadionach czy innych miejscach sportowych. Musimy jednak cały czas pamiętać, że obowiązek noszenia masek nadal obowiązuje - zaznaczył.

Analizujemy w tej chwili tę sytuację, trudno cokolwiek wykluczyć - dodał Wojciech Andrusiewicz.