To będzie pierwszy poważny sprawdzian naszej piłkarskiej kadry na tym zgrupowaniu. O 20:45 w austriackim Klagenfurcie Polacy zagrają towarzysko z Łotwą. Selekcjoner Franciszek Smuda chce przetestować młodych zawodników, ich poczynaniom będzie przyglądał się też prezes PZPN Grzegorz Lato, który dojechał wczoraj na zgrupowanie.

Do Lienzu przyjechali już niemal wszyscy zawodnicy, brakuje jedynie Kuby Błaszczykowskiego, który ma dojechać dopiero dzisiaj. Wczoraj na zgrupowanie przybyli m.in. Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Wojciech Szczęsny, ale w meczu z Łotwą ich nie zobaczymy. Smuda postanowił, że szansę dostaną tylko ci, którzy są w Austrii od początku:

Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny - również ten niedzielny, w którym zagraliśmy z czwartoligowym Rapidem Lienz (8:0). Spotkanie z Łotwą to taki sam mecz, jak te, które rozgrywaliśmy w poprzednim roku - przekonywał Smuda.

Selekcjoner zdradził wczoraj, że między słupkami stanie Przemysław Tytoń, a w ataku da szansę zarówno Pawłowi Brożkowi jak i Kamilowi Grosickiemu. To dla nich dobra szansa by przekonać do siebie Smudę, który w niedzielę będzie musiał rozstać się z trzema piłkarzami:

Spodziewam się, że zawodnicy zagrają na pełnych obrotach. To będzie również forma treningu. Jednak nie wyobrażam sobie, aby ktoś w nim chciał się przepłynąć od brzegu do brzegu. Rozumiem zmęczenie, ale gdyby go nie było, to by oznaczało, że zbyt lekko tutaj pracujemy - mówił szkoleniowiec.

Do wieczora zawodnicy będą mieli trochę czasu by odsapnąć - na dziś nie zaplanowano żadnego treningu. Około południa kadra ruszy do Klagenfurtu, czeka ich ponad dwugodzinna podróż głównie krętymi, górskimi ścieżkami. Już na miejscu piłkarze mają mieć krótkie rozbieganie i rozciąganie. Na trybunach prawdopodobnie pojawią się polscy kibice, będą też zawodnicy, którzy dopiero dojechali do Lienzu, oraz szef polskiej piłki Grzegorz Lato. Prezes PZPNu dotarł do Austrii wczoraj wieczorem. I być może to za jego sprawą w Lienzu wreszcie wyszło słońce, choć prognozy na wieczór nie są najlepsze. Podobnie jak w poniedziałek ma być chłodno i deszczowo.