Takich zwycięstw polskich piłkarzy życzylibyśmy sobie podczas Euro 2012. Podopieczni Franciszka Smudy rozgromili czwartoligowy austriacki SV Rapid aż 8:0. Kadrowicze przebywają obecnie na zgrupowaniu w Lienz.

Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie już po piętnastu minutach gry za sprawą Rafała Wolskiego, który wykorzystał świetne podanie Grosickiego. Dziesięć minut później było już 2:0. Artur Sobiech posłał piłkę wzdłuż bramki, a do siatki skierował ją jeden z obrońców Rapidu. Przed przerwą wynik podwyższył Michał Kucharczyk, który w tym spotkaniu eksperymentalnie wystąpił jako prawy obrońca. Pomocnik Legii zdobył też ostatnią bramkę w meczu.

Wcześniej jednak dwa gole uzyskał Grosicki, a po jednym Mierzejewski i Paweł Brożek. Napastnik Sivassporu imponował na boisku szybkością i grą kombinacyjną. Dwukrotnie próbował też zaskoczyć bramkarza rywali efektownymi strzałami z dystansu.

SV Rapid Lienz - Polska 0:8 (0:3)

Bramki: 0:1 Rafał Wolski (15.), 0:2 samobójcza (29.), 0:3 Michał Kucharczyk (35.), 0:4 Kamil Grosicki (50.), 0:5 Adrian Mierzejewski (55.), 0:6 Kamil Grosicki (65.), 0:7 Paweł Brożek (70.), 0:8 Michał Kucharczyk (75.).

Skład reprezentacji Polski: Przemysław Tytoń - Michał Kucharczyk, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Marcin Kamiński - Kamil Grosicki, Eugen Polanski (po przerwie Rafał Murawski), Adam Matuszczyk, Rafał Wolski, Adrian Mierzejewski - Artur Sobiech (po przerwie Paweł Brożek).

Przeciwnik nie był wymagający

Przeciwnik nie był zbyt wymagający - Przemysław Tytoń po raz pierwszy interweniował dopiero po godzinie gry. Miejscowy zespół dzień wcześniej grał mecz ligowy, dlatego dzisiejsze spotkanie trwało krócej niż pierwotnie planowano. W roli sędziego wystąpił Tomasz Frankowski, który odpowiedzialny jest za szkolenie napastników. Spotkanie obserwowało około 70 kibiców.

We wtorek reprezentacja Polski zmierzy się w Klagenfurcie z Łotwą, a w sobotę ze Słowacją. Zgrupowanie w Austrii potrwa do 28 maja. Dzień wcześniej Smuda ogłosi skład 23-osobowej kadry na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie.