W niedzielę odbyła się premiera audiobooka "Trzy świnki" - mikołajkowego prezentu dla najmłodszych od RMF FM! W dniu Świętego Mikołaja płyty z bajką na motywach baśni braci Grimm trafiły do dzieci w szpitalach, które ten szczególny dzień musiały spędzić z dala od domu. Ale przygotowaliśmy niespodzianki dla wszystkich małych słuchaczy RMF FM!

W samo południe w teatrze Groteska w Krakowie odbyło się wyjątkowe przedstawienie. Aktorzy zagrali specjalnie dla słuchaczy RMF FM! Relację z tego wydarzenia mogliście śledzić NA ŻYWO w internecie. Na naszych stronach - www.rmf24.pl i www.rmf.fm - uruchomiliśmy specjalny streaming.

Od niedzieli aż do końca grudnia możecie całe słuchowisko pobrać także z naszych stron w internecie.

Uruchomiliśmy również specjalny serwis radiowy w RMF On.

Audiobooki są już u małych pacjentów!

"Trzy Świnki" na motywach baśni Braci Grimm, czyli specjalny audiobook od RMF FM, trafił w niedzielę do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Towarzyszyli im nasi reporterzy:

Nie zapomnieliśmy też o małych pacjentach ze szpitala przy ul. Strzeleckiej w Krakowie:

Wcześniej nasz Mikołaj był w Dziecięcym Szpitalu przy Niekłańskiej w Warszawie.

W Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim w Lublinie nasz reporter Krzysztof Kot znalazł całą kolekcję audiobooków od RMF FM. Od teraz dołączyła do nich bajka "Trzy Świnki"!

Pacjentów w Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Polanki oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku odwiedził nasz trójmiejski reporter, Kuba Kaługa.

Niektórzy mali pacjenci nie mogli się doczekać nowego audiobooka od RMF FM, więc święty Mikołaj przyszedł do nich dzień wcześniej. Płyty z opowieścią: "Trzy świnki" trafiły do dzieciaków w szpitalu im. Konopnickiej w Łodzi.

Z prezentu ucieszyły się już w sobotę także dzieciaki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

"Trzy świnki" to opowieść o trzech siostrach, które nieświadome niebezpieczeństw wyruszają w drogę, by szukać swego miejsca w świecie. Tylko jedna z nich postanawia - zgodnie z radą Mamy - wybudować dla siebie domek. Wkrótce pojawia się zły Wilk, który podstępem chce zjeść Świnki. Wtedy okazuje się, że opieszałe świnki będą musiały ponieść konsekwencje swojego lenistwa...

Nasz audiobook powstał na motywach baśni braci Grimm.

(MKam.)