6 grudnia nastąpił finał charytatywnej akcji RMF FM - premiera audiobooka "Klub Sportowy Koźlątko". Płyty z bajką - nasz prezent z okazji dnia Świętego Mikołaja - rozdaliśmy chorym dzieciom, które ten dzień spędziły w szpitalu. Akcję, która odbyła się w wielu polskich miastach, relacjonowaliśmy specjalnie dla Was!

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :
Radio RMF FM tak jak w poprzednich latach w ramach akcji charytatywnej przygotowało bajkowy audiobook, który trafi do małych pacjentów szpitali w całej Polsce - tym razem to "Klub Sportowy Koźlątko". Autorem tekstu jest pisarz Grzegorz Kasdepke, a bohaterów napisanej przez niego bajki zagrali byli i obecni członkowie siatkarskiej reprezentacji Polski wraz z dziennikarzami RMF FM

20:50

Dziękujemy za wspólną relację! Podsumowanie tego dnia znajdziecie w naszym artykule.

18:40

Na Dolnym Śląsku płyty z audiobookiem RMF FM "Klub Sportowy Koźlątko" trafiły do najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W Legnicy słuchowisko z siatkarzami na stałe zagości na półkach szpitalnej biblioteki - bajkę o rywalizacji koźlątek będą mogli słuchać także przyszli pacjenci.

17:30

Specjalne audiobooki RMF FM "Klub sportowy Koźlątko" już są we wszystkich łódzkich szpitalach z oddziałami pediatrycznymi. W szpitalu im. Marii Konopnickiej mali pacjenci mieli dodatkową niespodziankę, bo odwiedził ich reprezentant Polski w siatkówce i zawodnik PGE Skry Bełchatów-Michał Winiarski. Po rozmowie z dziećmi pan Michał długo rozdawał autografy na audiobookach. W słuchowisku siatkarz zagrał jedno z koźlątek.

17:15

Audiobooki rozdaliśmy także pacjentom Szpitala św. Ludwika w Krakowie. Był tam reporter RMF FM Paweł Pawłowski.

16:10

Najmłodsi pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu od rana zastanawiają się, jak cieszą się koźlątka po wygranym meczu. Do dzieci z okazji dnia św. Mikołaja trafiło dziś wyjątkowe słuchowisko - "Klub Sportowy Koźlątko". Był tam nasz reporter Bartłomiej Paulus. Posłuchajcie!

15:23

Szpital Dziecięcy przy Niekłańskiej w Warszawie - tam również rozdajemy nasze audiobooki "Klub Sportowy Koźlątko". Dzieciom wręcza je sam autor bajki, pisarz Grzegorz Kasdepke.

15:15

14:20

Uczniowie z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie przygotowali słodką niespodziankę dla swoich młodszych kolegów - pacjentów szpitali. Wygląda naprawdę apetycznie!

14:12

Pacjenci z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie także otrzymali prezenty. Zobaczcie na zdjęciach!

13:45

Święty Mikołaj odwiedził krakowskie szpitale. Wręczył dzieciom wyjątkowe prezenty.

13:10

W Szpitalu Dziecięcym przy Niekłańskiej w Warszawie nasz reporter rozdawał audiobooki wraz z autorem bajki "Klub Sportowy Koźlątko" - Grzegorzem Kasdepke.

12:55

Rozdaliśmy dziesiątki płyt w cały Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu. Kiedy wchodziliśmy razem z Mikołajem na poszczególne oddziały, z drzwi wszystkich sal wychylały się głowy zaciekawionych maluchów - relacjonuje nasz reporter.

Posłuchajcie!

12:00

Audiobooki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Gdańsku rozdane. Posłuchaj!

11:20

Audiobook trafił już do małych pacjentów z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie!

11:00

Reporter RMF FM Maciej Pałahicki odwiedził dzieci, które uczą się i leczą w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Posłuchajcie, co powiedzieli mu mali pacjenci:

10:40


Płyty z audiobookiem rozdaliśmy pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Gdańsku:

10:13

Święty Mikołaj z workiem audiobooków zawitał do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie:

10:00

Audiobooki trafiły już do pacjentów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Zobaczcie zdjęcia z naszej wizyty:

09:49

Święty Mikołaj wysłał do Szczecina - razem z workiem płyt z naszym audiobookiem - swojego pomocnika. W pokaźnych rogach i czerwonym, świecącym nosie nasza reporterka Aneta Łuczkowska odwiedziła chore dzieci ze szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej:

09:22

Audobooki rozdajemy najpierw w Katowicach. Reporterka RMF FM Anna Kropaczek jest w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Czy ma pomocników? :) Posłuchajcie:

08:44

Nasz charytatywny audiobook oparty jest na motywach baśni o wilku i siedmiu koźlątkach. Historia została jednak uwspółcześniona i przeniesiona w świat sportu:

08:33

Bohaterów bajki zagrali najpopularniejsi siatkarze oraz dziennikarze RMF FM. Zobaczcie koniecznie nagranie zza kulis!

08:12

Audiobook "Klub sportowy "Koźlątko" może być Twój. Wystarczy, że weźmiesz udział w naszej zabawie i dopasujesz głos do odpowiedniego siatkarza, który zagrał w naszym słuchowisku oraz przekonasz nas, że audiobook powinien trafić właśnie do Ciebie. Wyróżnimy 20 wpisów. Czekamy na nie tylko dziś do godz. 18. Zwycięzców powiadomimy telefonicznie 7 grudnia. TUTAJ MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZEJ ZABAWIE

08:00

Zaczynamy od Katowic! Nasz żółto-niebieski wóz satelitarny rusza do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Zajrzymy na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Będzie z nami Mikołaj. 

Poza Katowicami, odwiedzimy dzisiaj dzieciaki między innymi w szpitalach w Łodzi i we Wrocławiu. 

(mal, łł)