Dzisiejszy mecz dla piłkarzy Korei Północnej miał znaczenie tylko honorowe. Piłkarze z Wybrzeża wygrali, ale nie na tyle, by awansować do fazy pucharowej. W dodatku reprezentacje Brazylii i Portugalii zremisowały bezbramkowo w Durbanie i to one zagrają w 1/8 finału.

Spotkanie rozpoczęły "Słonie" i już w 2. minucie miały szansę na zdobycie gola, ale Koreańczyk Myong-guk skutecznie interweniował. W 9. minucie pewnie strzelił z 30 metrów Yaya Toure, ale piłkę "ratalnie" złapał bramkarz Koreańczyków. W 12. minucie mogło być 1:0 dla "Słonii" po celnym strzale głową Didiera Drogby z 11 metrów, ale sędzia odgwizdał spalonego. 2. minuty później Myong-guk ponownie uratował swój zespół. Strzelał Gervinho z 10 metrów. 14. minuta zdecydowanie dla piłkarzy z Wybrzeża - Toure otrzymał piłkę z lewego skrzydła boiska i skutecznie huknął z 16 metrów. Afrykańczycy objęli prowadzenie. W 17. minucie Romaric uderzył w słupek - piłka odbiła się od bramki.

Od początku spotkania na boisku widać było zdecydowaną przewagę Wybrzeża Kości Słoniowej - Koreańczycy grali zamknięci na swojej połowie.

W 19. minucie Koreańczycy nie wykorzystali rzutu wolnego - piłka wybita z 30 metrów przez Yong-jo przeleciała obok bramki WKS. Niesamowita 21. minuta spotkania! Didier Drogba wyprowadził piękną sytuację, huknął piekielnie mocno z 6 metrów, ale trafił w poprzeczkę. Nie czekał długo Romaric - w mgnieniu oka doskoczył do piłki i strzałem głową z pięciu metrów wbił futbolówkę do bramki Koreańczyków. WKS prowadzili 2:0.

23. minuta i uderzenie z 20 metrów z rzutu wolnego Yong Yo - piłka minęła bramkę. W 33. minucie genialnie dośrodkował Eboune, Keita przejął piłkę, strzelił - ale niecelnie. W 35. minucie In-guk główkował... na tyle nieskutecznie, że bramkarz z Wybrzeża nie musiał interweniować. 38. minuta mogła przynieść kolejnego gola "Słoniom". Drogba w pięknym stylu minął koreańską obronę podał do Keity, ale piłka przeleciała obok prawego słupka bramki. Nieprawdopodobną szansę na kolejną bramkę zmarnował Gervinho! Po podaniu przez Eboue strzelił po ziemi. Piłka minęła się ze słupkiem. W 44. minucie piłka znowu przy Eboue! Huknął z ponad 20 metrów, ale futbolówka wyleciała w trybuny. Tą akcją skończyła się pierwsza połowa spotkania - zdecydowanie zdominowana przez piłkarzy z Wybrzeża.

Druga połowa rozpoczęła się od niebezpiecznego starcia Keity z bramkarzem Korei Północnej. Obaj zawodnicy przez dłuższą chwilę leżeli na boisku. 2. minuty później z ostrego kąta słabo strzelił Toure. Skutecznie, bez szczególnego wysiłku interweniował Myong-guk. W 51. mincuie kolejny niecelny strzał z pola karnego - Eboue wystrzelił piłkę nad poprzeczkę. 3 minuty później obrońca się zrehabilitował. W pięknym stylu minął przeciwników i podał piłkę do Drogby. Mógł paść trzeci gol dla WKS, gdyby nie kontratak koreańskiego obrońcy. I w 63. minucie szansa dla "Słoni". Boki przekazał piłkę do Drogby a ten z kilku metrów główkował nie trafiając do bramki rywali. 66. minuta i próba strzału Yaya Toure do bramki Myong-guka - uderzenie skutecznie zablokowane. W 69. minucie piekielnie mocno huknął z dystansu Romaric. Ri Myong-guk miał problemy z wybiciem piłki. Chwilę potem bardzo niecelnie strzelał Boki z niemal 30 metrów.

Na boisku w Nelspruit widać nieco było mniejsze zaangażowanie piłkarzy z Wybrzeża.

Niesamowitą akcją pochwalili się afrykańscy piłkarze w 82. minucie! "Słonie" zdobyli trzeciego gola! Boka zagrał do Kalou, który celnie wstrzelił piłkę do bramki Myong-guka! Niedużo zabrakło do czterobramkowej przewagi "Słoni" w tym spotkaniu. W 86. minucie Doumbia wpakował piłkę do siatki, ale sędzia stwierdził spalony. W 90 minucie rzut wolny dla "Wybrzeża". Na spalonym Kalou. Arbiter doliczył 5 minut, jednak żadna z drużyn nie potrafiła ich wykorzystać. Na dodatek Brazylia bezbramkowo zremisowała z Portugalią. Tym samym "Słonie" i Koreańczycy żegnają się z XIX Mistrzostwami Piłki Nożnej w RPA.

Korea Płn. - WKS 0:3 (0:2)

0:1 - Toure (14. min.)

0:2 - Romaric (20. min.)

0:3 - Kalou (82. min.)

Składy:

Korea Północna: Ri Myong-guk - Ri Kwang-chon, Cha Jong-hyok, Pak Chol-jin, Ri Jun-il, Ji Yun-nam - Mun In-guk (67. Choe Kum-chol), An Yong-hak, Pak Nam-chol I - Hong Yong-jo, Jong Tae-se

Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry - Arthur Boka, Kolo Toure, Emmanuel Eboue, Romaric (79. Seydou Doumbia) - Didier Zokora, Yaya Toure, Cheik Tiote - Gervinho (64. Aruna Dindane), Didier Drogba, Abdulkader Keita (64. Salomon Kalou)

Sędzia: Alberto Undiano (Hiszpania)

Widzów: 34 763

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.