Synoptycy nie mają wątpliwości. Wiosna nadejdzie wcześniej. Najbliższy tydzień przyniesie temperaturę nawet do 17 st.C.

W Polsce robi się coraz cieplej. W niedzielę w niektórych regionach było 15 stopni Celsjusza, a to nie koniec. Choć do kalendarzowej wiosny został jeszcze prawie miesiąc, to za oknem zimy już nie widać.

Nadchodzący tydzień zapowiada się wyjątkowo wiosennie. Synoptycy nie mają wątpliwości - NADCHODZI WIOSNA!

Przeanalizowaliśmy dane i okazało się, że wiosna rozpoczyna się  wcześniej, nawet o 20 dni wcześniej niż to było w latach 80 ubiegłego wieku, wychodzi na to, że w 2024 roku luty to będzie ten czas, kiedy wiosna się rozpocznie. Na razie nie widać już ujemnych temperatur - powiedział RMF FM Grzegorz Walijewski z IMGW.

W poniedziałek ciepło i słonecznie

Poniedziałek zapowiada się wiosennie, zwłaszcza na południu kraju. Dzisiaj ma być słonecznie, tylko na wschodzie pojawi się więcej chmur i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na wybrzeżu, 12 w centrum, do 16 stopni - na południu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, w Tatrach porywisty.

Kolejne dni także wiosenne

We wtorek tylko w zachodniej połowie kraju będzie pochmurno i deszczowo, na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. 

Temperatura maksymalna od 10 st.C do 15 st.C, na Podkarpaciu i w Małopolsce cieplej 16 st.C, 17 st.C, a na Pomorzu chłodniej od 5 st.C do 7 st.C. Wiatr powieje słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, od północnego zachodu skręcający na północny i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

W środę i czwartek w zachodniej połowie kraju pochmurno z opadami deszczu, we wschodniej na ogół słonecznie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5-7°C na północnym zachodzie, około 12°C w centrum, do 14-16°C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Według synoptyków, marzec też zapowiada się ciepły, choć wietrzny i deszczowy.