W czwartek możemy się spodziewać mrozu w całej Polsce – przewidują synoptycy IMGW. Według prognoz, będzie pochmurno. Od rana spore zachmurzenie na zachodzie i północy, tam też niewielkie opady śniegu. Umiarkowane zachmurzenie w południowej i wschodniej części kraju. Od minus 7 st. C. na Podkarpaciu do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim - przekazała Grażyna Dąbrowska z IMGW. Instytut wydał także ostrzeżenie - na marznący deszcz powinni uważać szczególnie mieszkańcy Świętokrzyskiego.

Ranek przywita nas niestety dużym i umiarkowanym zachmurzeniem na przeważającym obszarze Polski, szczególnie na zachodzie i północy. Tam popada śnieg, ale opady nie będą intensywne - poinformowała Dąbrowska.

W całym kraju mróz


Jak przewidują synoptycy, temperatura poniżej zera utrzyma się w całym kraju, również w ciągu dnia. Minus 7 st. C. na Podkarpaciu, minus 5 st. C. na Suwalszczyźnie. W centrum i na wschodzie od minus 4 do minus 2 stopni Celsjusza, na Pomorzu Zachodnim i na Dolnym Śląsku jeden stopień powyżej zera - przekazała synoptyk.

Rano wiatr słaby, południowy, ale w ciągu dnia na południowym zachodzie silny, możliwe, że w porywach osiągnie do 60 km/h.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w woj. świętokrzyskim w związku z marznącymi opadami deszczu, które powodują gołoledź.

Alert dotyczy sześciu powiatów na południu regionu i obowiązuje od czwartku od godz. 7.30 do piątku do godz. 7.30.

Ostrzeżenie dotyczy sześciu powiatów na południu regionu:

  • włoszczowskiego,
  • jędrzejowskiego,
  • pińczowskiego,
  • buskiego,
  • kazimierskiego,
  • staszowskiego.