Czeka nas dziś pogodowa przeplatanka. Intensywny deszcz, silny wiatr a miejscami również przelotny śnieg. Taka pogoda fatalnie wpływa na samopoczucie.

W części Polski prognozowany jest dość intensywny deszcz. Ostrzeżenia dotyczą w woj. zachodniopomorskim powiatów: kołobrzeskiego,  świdwińskiego, łobeskiego, drawskiego, szczecineckiego, białogardzkiego, Koszalina, koszalińskiego, sławieńskiego. 

W woj. pomorskim padać będzie we wtorek w powiatach: słupskim, w Słupsku, bytowskim, człuchowskim, kościerskim, chojnickim. 

Prognozowane są tam opady deszczu momentami o silnym natężeniu. Wysokość opadów wyniesie do 30 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 45 l/mkw. Alerty obowiązują do godz. 22 we wtorek.

Stan alarmowy na rzekach został zanotowany na 15 stacjach hydrologicznych, a ostrzegawczy na 116.

Gdzie spadło najwięcej deszczu w ciągu ostatniej doby? 

W Beskidach zanikły opady deszczu. Z danych IMGW wynika, że poziomy wód w rzekach Koszarawa w Pewli Małej i Soła w Żywcu odpadły poniżej stanów ostrzegawczych, które zostały przekroczone w poniedziałek.

We wtorek rano Koszarawa na wodowskazie w Pewli Małej mierzyła 139 cm, czyli o 11 cm mniej niż wynosi tam stan ostrzegawczy. Soła w Żywcu miała 256 cm. Stan ostrzegawczy wnosi tam 280 cm.

Na wielu rzekach osiągnięte są stany wysokie. 

Silny wiatr na północy

Intensywne opady deszczu, silny wiatr i oblodzenie to groźne zjawiska spodziewane na północy Polski. 

Alerty dotyczące silnego wiatru obowiązują w województwie zachodniopomorskim aż do środy rano.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu" - przekazali synoptycy.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.