Stołeczna policja rozbiła szajkę złodziei, która ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do domów jednorodzinnych w Warszawie i jej okolicach. Straty po kradzieżach wynoszą nawet kilka milionów złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Od dzisiaj można je oglądać w Komendzie Stołecznej. Część trafiła już do ich właścicieli.

Odnaleziono przede wszystkim biżuterię: wartościowe pierścionki, sygnety, naszyjniki, kolie, broszki, czy bransoletki. Odzyskano także zegarki oraz wartościową porcelanę. Łącznie to blisko 1000 przedmiotów.

Zatrzymano w tej sprawie pięć osób. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu na trzy miesiące. Kolejny usłyszał zarzut paserstwa. O paserstwo podejrzewane są również dwie kobiety. Szajka stoi za serią co najmniej kilkunastu włamań do domów jednorodzinnych. Wyważali drzwi i okna po czym kradli biżuterię i pieniądze - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Tomasz Oleszczuk z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Swoje zguby odzyskały już trzy osoby. Co trzeba zrobić, by móc odebrać skradzioną biżuterię w stołecznej komendzie? Taka osoba może posiadać zdjęcie tego pierścionka, fakturę jego zakupu, paragon. Ale to, co najbardziej istotne, to zeznania takiej osoby, które składała w momencie, gdy została okradziona - wyjaśniają policjanci.

Policja apeluje: jeżeli ktoś w ten sposób został obrabowany, niech dziś do 14.00 zgłosi się do Komendy Stołecznej. Oględziny są prowadzone tzw. Białej Sali KSP. Można również skontaktować się z wydziałem kryminalnym pod numerem telefonu 22 603 65 50.

Funkcjonariusze wpadli na trop włamywaczy w marcu tego roku po tym jak obrabowali dom jednorodzinny pod Warszawą. Wtedy ich łupem padły przedmioty oraz pieniądze. W sumie straty wyceniono na trzy miliony złotych. 


Święta... czynią złodzieja

5,5 tysiąca kradzieży z włamaniem - to warszawska, czarna statystyka od początku roku. A przed nami najgorętszy dla złodziei okres - święta. W przypadku włamań do domów - najczęściej ginie biżuteria, pieniądze i sprzęt RTV.  Te poważniejsze kradzieże to na szczęście mniejszość. Aż 90% stanowią włamania do samochodów. Święta to jednak czas, w którym liczba włamań do domów kilkakrotnie wzrasta. Policja ostrzega i przypomina - przed wyjazdem do rodziny zabezpieczcie swoje mieszkanie.