Zagłębie Lubin pokonało 2:1 Legię Warszawa w meczu 6. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla "Miedziowych" strzelili Dawid Plizga i Wojciech Kędziora. Legia odpowiedziała trafieniem Ivicy Vrdoljaka.

Do tego meczu Legia przystąpiła bez Jakuba Wawrzyniaka, Macieja Iwańskiego i Piotra Gizy. Ci trzej piłkarze zostali odsunięci od składu i czasowo przeniesieni do zespołu Młodej Ekstraklasy. Była to reakcja klubu na fatalne wyniki i kiepską postawę piłkarzy na boisku w pierwszych meczach sezonu. Kary nie pomogły. Legia znów straciła punkty i jej sytuacja w tabeli staje się dramatyczna.

Mecz w Lubinie nie był porywającym widowiskiem. Kibice zobaczyli bramki dopiero w drugiej połowie. W 55. minucie po dośrodkowaniu piłka wpadła w pole karne Legii, wybił ją Tomasz Kiełbowicz, ale trafił futbolówką w Dawida Plizgę. Piłka odbiła się od zawodnika Zagłębia i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza Legii. W 79. minucie było już 2:0. Świetne podanie Costy wykorzystał wprowadzony na boisko kilkanaście sekund wcześniej Wojciech Kędziora. Legia była w stanie odpowiedzieć tylko golem honorowym. Po zagraniu ręką Traore sędzia podyktował rzut karny, a na bramkę zamienił go Ivica Vrdojlak. Legia przegrała z Zagłębiem 1:2 i była to trzecia z rzędu porażka warszawiaków.

Świetny mecz w szóstej kolejce rozegrał Widzew. Łodzianie nie dali szans Śląskowi Wrocław, wygrali 5:2, a hat trickiem popisał się Marcin Robak. Skromne zwycięstwo 1:0 odniósł Górnik. Zabrzanie pokonali GKS Bełchatów, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Tomasz Zahorski.