Po dwóch etapach wyścigu dookoła Pekinu liderem klasyfikacji generalnej jest Niemiec Tony Martin z grupy Omega Pharma Quick Step. Mistrz świata w jeździe na czas zapewnił sobie prowadzenie w wyścigu po samotnej ucieczce na trasie drugiego etapu. Dobrze jadą Polacy - Rafał Majka (Saxo Bank) i Tomasz Marczyński (Vacansoleil).

Wyścig dookoła Pekinu to ostatnia impreza w kalendarzu World Tour, a zatem ostatnia szansa na zwycięstwa etapowe i wygranie całej imprezy. Na pierwszym etapie najbardziej wziął to sobie do serca Włoch Eilia Viviani z Liquigasu. Był najszybszy, ale na drugim, górskim etapie stracił do zwycięzcy, Tony Martina ponad 13 minut. Niemiec był bohaterem dnia. Na jednym ze zjazdów oderwał się od kolegów i samotnie pomknął w stronę mety. Mimo prób rywale nie byli w stanie go doścignąć. Martin wygrał etap z przewagą 46 sekund nad kolejnymi zawodnikami. Duże straty poniósł także Andy Schleck (Radioshack) z Luksemburga, który wrócił do ścigania po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Polski duet - Rafał Majka i Tomasz Marczyński. Nasi kolarze jechali w ucieczce, a później - wraz z piątką innych zawodników - gonili Martina. Ostatecznie, Marczyński zajął piąte, a Majka - ósme, dzięki czemu obaj awansowali do czołowej dziesiątki klasyfikacji. Po dwóch etapach ich strata do lidera wyścigu wynosi 56 sekund. Być może część strat uda odrobić się jutro na etapie, który określany jest mianem najtrudniejszego w całym wyścigu. Meta znajdować się będzie na szczycie bardzo trudnego podjazdu.

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach:

1. Tony Martin (Niemcy - Omega Pharma) 5:30.44 

2. Francesco Gavazzi (Włochy - Astana) strata 50 s  

3. Eros Capecchi (Włochy - Liquigas) 52 s

4. Edvald Boasson Hagen (Norwegia - SKY) 56

5. Rinaldo Nocentini (Włochy - AG2R)

6. Daniel Martin (Irlandia - Garmin)

7. Tomasz Marczyński (Polska - Vacansoleil) 8. Rafał Majka (Polska - Saxo Bank)  wszyscy ten sam czas

9. Tim Wellens (Belgia - Lotto)  1.00

10. Rui Costa (Portugia - Movistar) ten sam czas

...

34. Jarosław Marycz (Polska - Saxo Bank) - 3.12 55. Maciej Paterski (Polska - Liquigas)  - 3.27