W Mińsku ruszyła sprzedaż biletów na przyszłoroczne mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Według agencji BiełTA w pierwszej kolejności można kupować pakiety na wszystkie mecze mistrzostw na jednym z dwóch lodowisk białoruskiej stolicy: Mińsk-Arenie lub Czyżowka-Arenie. Średnio pakiety są w cenie od 1,8 mln rubli (620 zł) do 3,74 mln rubli białoruskich (1280 zł).

Nie będzie lokautu w polskiej lidze hokejowej. Po tygodniach sporów Polski Związek Hokeja na Lodzie i kluby zawarły porozumienie, dzięki któremu rozgrywki ruszą 13 września. Jak donosi portal hokej.net, PZHL poprowadzi rozgrywki pod marketingową nazwą Polska Hokej Liga, ale oparte będą one na... czytaj więcej

Sami Białorusi mogą ponadto kupić za co najmniej 2,1 mln rubli (720 zł) specjalny pakiet wejściówek na wszystkie mecze swojej reprezentacji, uprawniający także do obejrzenia rozgrywek o miejsca 1-4, niezależnie od tego, czy będą w nich uczestniczyć białoruscy hokeiści. Bilety na pojedyncze mecze trafią do sprzedaży 25 listopada.

Białoruś kocha hokej

Hokej to dyscyplina bardzo popularna na Białorusi. Drużyna tego kraju wprawdzie nigdy nie zdobyła medalu na najważniejszych imprezach, ale należy do szerokiej czołówki, m.in. na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku zajęła czwarte miejsce. W hokeja gra sam prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

Mistrzostwa odbędą się od 9 do 25 maja przyszłego roku. Zaplanowano juz nawet kursy angielskiego dla pracowników kolei oraz milicjantów. Milicja drogowa w Mińsku ma dostać z tej okazji nowe samochody, a milicjanci rozmówki m.in. w języku polskim. Znajdą się w nich takie zwroty jak "W jakim kierunku uciekli przestępcy?" czy "Jak pan się czuje?".

Władze Mińska podpisały też memorandum ze stołecznymi hotelami, że ceny pójdą w górę najwyżej o 10 proc. Na przyjęcie uczestników i gości turnieju mają być gotowe 44 hotele i 12 akademików na 20 tys. miejsc.
Białoruś wprowadzi też ruch bezwizowy dla oficjalnych uczestników mistrzostw oraz dla zagranicznych turystów przyjeżdżających na zawody z zakupionym biletem.