Po ogłoszeniu informacji o powrocie na scenę, w mediach pojawia się coraz więcej spekulacji na na temat przyszłości zespołu The Rolling Stones. Część krytyków muzycznych twierdzi, że legendy rocka pracują nad nową płytą.

W tym roku grupa świętuje 50 rocznicę istnienia. Z pewnością już wkrótce zobaczycie nas wszystkich razem na scenie. To wspaniałe uczucie, wrócić, mając ze sobą tyle wspomnień związanych z naszą działalnością. Wciąż nie mogę uwierzyć, że to już 50 lat. - powiedział Mick Jagger w rozmowie z gazetą Evening Standard. Grupa wydała ostatnią płytę w 2005 roku. Członkowie zespołu pytani, czy pracują nad nowym materiałem, zaprzeczają. Lawina spekulacji ruszyła jednak po jednej z wypowiedzi Keitha Richardsa. Mamy pewne rzeczy w planie. Myślę, że to kwestia czasu. Kiedy? Nie jestem jeszcze w stanie odpowiedzieć na to pytanie - powiedział gitarzysta grupy.

Ostatnie dzieło Micka Jaggera "SuperHeavy" nagrane z grupą o tej samej nazwie, pokazało, że muzycy, nie boją się wyzwań. Co więcej im są starsi, tym lepsi.

Zobacz klip promujący "A Bigger Bang", ostatnią płytę The Rolling Stones:

12 lipca w 1962 roku zespół The Rolling Stones zagrał swój pierwszy koncert. Świadkami tego wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce w londyńskim Marquee Jazz Club było niewiele ponad 120 osób, głównie fanów muzyki jazzowej. Plotka głosi, że ta wyjątkowo wysublimowana publiczność potrzebowała sporo czasu, by oswoić się z tym, co działo się tamtego wieczoru na scenie regularnie odwiedzanego przez nich klubu. Występ anonsowano pod nazwą "Mick Jagger i The Rollin' Stones", mimo że nazwisko Jaggera nic nikomu wtedy jeszcze nie mówiło.

Podczas tego pamiętnego koncertu na scenie nie był jednak sam: towarzyszyli mu jeszcze Keith Richards, Brian Jones, basista Dick Taylor, perkusista Mick Avory oraz pianista Ian Stewart. W takim składzie zagrali koncert, na który złożyły się głównie ich własne wersje rock n rollowych przebojów, którymi najmocniej ekscytowała się wtedy publiczność. Tamten wieczór okazał się być przełomowym: dla muzyków i historii The Rolling Stones, która nieprzerwanie pisze się już przez pół wieku.

W lutym 2006 roku Jagger i koledzy dali największy występ w historii grupy na plaży Copacabana w Rio De Janeiro. Ich przebojów słuchało wtedy ponad 1,5 miliona osób.