Już jutro w STATSCORE Futsal Ekstraklasie możemy poznać mistrza Polski! Walczący o szóste trofeum w historii Rekord Bielsko-Biała zmierzy się z Clearexem Chorzów, z którym w tym sezonie jeszcze nie wygrał.

Powiedzieć, że to historyczne starcie, to nie powiedzieć nic. Rekord Bielsko-Biała po czteroletniej dominacji, stanął przed szansą zdobycia piątego mistrzostwa Polski z rzędu.

Wygrana z Clearexem Chorzów, a więc odwiecznym rywalem bielszczan, nie oznaczałaby jednak wyłącznie szóstego tytułu mistrzowskiego w historii klubu. Dzięki temu Rekordziści awansowaliby bowiem na 1. miejsce w klasyfikacji medalowej, a także utrzymaliby pierwszą pozycję w tabeli wszech czasów, którą zagwarantowali sobie środową wygraną z AZS-em UW DARKOMP Wilanów.

Chorzowianie wiedzą jednak jak wygrywać z Rekordem. W tym sezonie zrobili to już dwukrotnie, a tym samym są jedyną drużyną w Polsce, z którą zawodnicy Andrzeja Szłapy nawet nie zremisowali. Jeśli teraz powtórzyliby ten rezultat, sprawiliby, że na mistrza jeszcze musielibyśmy poczekać, a i na szczycie tabeli wszech czasów doszłoby ponownie do zmiany.

Początek tego hitowego starcia już w sobotę o godzinie 12.00 w nSport+ i na canalplus.com.

Więcej szans nie będzie

Przed sporym wyzwaniem staną również Akademicy z Katowic, którzy wciąż walczą o utrzymanie. Kwestia pozostania w lidze może stać się jednak znacznie prostsza już w ten weekend.

Jeśli AZS UŚ wygra z Fit-Morning Gredarem Brzeg, AZS UW DARKOMP Wilanów przegra w Białymstoku, a do wszystkiego doliczymy walkower katowiczan za mecz z Gattą, okaże się, że różnica między pierwszym bezpiecznym zespołem a dwoma w strefie spadkowej, wynosi zaledwie dwa punkty.

W przypadku jednak porażki Akademików ze Śląska, będzie można ich już powoli żegnać ze STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Strata powiększy się bowiem do minimum dziewięciu oczek, a biorąc pod uwagę liczbę pozostałych kolejek, różnica ta wydaje się nie do nadrobienia.

Poza tym ciekawie zapowiada się starcie gliwickiego Piasta w Lesznie, który będzie chciał szybko odzyskać pozycję wicelidera. O zapewnienie sobie utrzymania bezpośrednio powalczą Red Devils Chojnice i Dreman Opole Komprachcice, zaś weekend uzupełnią nam spotkania Red Dragons Pniewy z FC Reiter Toruń oraz Teamu Lębork z P.A. Novą Gliwice.

Komplet spotkań 30. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów, sobota, godz. 12.00 (nSport+)

Fit-Morning Gredar Brzeg - AZS UŚ Katowice, sobota, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UW DARKOMP Wilanów, sobota, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

Red Dragons Pniewy - FC Reiter Toruń, niedziela, godz. 14.00 (TVCOM.pl)

GI Malepszy Futsal Leszno - Piast Gliwice, niedziela, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

Team Lębork - P.A. Nova Gliwice, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

Red Devils Chojnice - Dreman Opole Komprachcice, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

Gatta Active Zduńska Wola - Constract Lubawa 0:5 (walkower)

Pauza: Acana Orzeł Jelcz-Laskowice