W ciągu najbliższych godzin policyjni eksperci powinni zakończyć analizę całego zebranego materiału w sprawie zaginięcia 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Powinien on dać odpowiedź na pytanie, co stało się z chłopcem zabranym z domu przez ojca, który kilka godzin później popełnił samobójstwo.

Dziennik "Fakt" - powołując się na informacje ze źródeł zbliżonych do prokuratury - podaje, że na ubraniu ojca dziecka oraz w samochodzie znaleziono ślady krwi Dawida. Reporter RMF FM sprawdzał te informacje zarówno w Komendzie Stołecznej Policji, jak i Komendzie Głównej Policji. 

Funkcjonariusze potwierdzają, że w samochodzie nieżyjącego ojca Dawida znaleźli krew chłopca. Śladów na ubraniu nie potwierdzają. Nie podają jak dużo jej było i zaznaczają, że krew dziecka w samochodzie rodzica nie musi świadczyć o tragedii: dzieci biegają, odnoszą kontuzje, miewają wypadki. 

Niestety trzeba brać pod uwagę i pesymistyczny scenariusz. Poszukiwania dziecka nie ustają. Grupy poszukiwawcze działają i czekają na nowe wskazówki od policyjnych analityków. 

Policja wciąż apeluje o pomoc

Służby nadal apelują o kontakt do tych, którzy Dawida, jego ojca lub szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9, którą jeździł mężczyzna, widzieli w środę między godz. 17 a godz. 21 na trasie między Grodziskiem Mazowieckim a warszawskim Okęciem. Choć samochód znaleziono, istotna jest informacja, którędy jechał i gdzie się zatrzymywał.

Policja podkreśla, że informacje, które do nich docierają, potwierdzają wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy, i cały czas zachęca, aby przekazywać nowe. Pomóc może także przejrzenie nagrań z kamer samochodowych i monitoringu ze środy, właśnie pod kątem przejazdu ojca 5-letniego chłopca.

Wizerunek ojca i dziecka opublikowany jest na stronie warszawskiej policji. Jest także informacja, w co byli ubrani w środę. Mężczyzna miał czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe wsuwane buty i koszulę polo z jasnym kołnierzykiem. Chłopiec nosił szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie dżinsy i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena - czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Logo z tym samym bohaterem jest też na zasłonie przeciwsłonecznej na jednej z szyb samochodu.

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Opracowanie: