Aż 10 razy więcej danych będą przesyłać nasze telefony za cztery lata - prognozują specjaliści, którzy spotkali się na konferencji w San Diego. Już teraz można słuchać muzyki przez internet w serwisach Google czy Amazon. Po wysłaniu swoich plików, można mieć bezprzewodowy dostęp do swoich zdjęć, filmów, czy właśnie muzyki z każdego miejsca i każdego urządzenia. Wystarczy szybki internet.

Pomysły producentów smartfonów i operatorów komórkowych ogranicza na razie tylko przepustowość sieci komórkowych. Okazuje się, że każdorazowe zwiększenie ich prędkości jest natychmiast przez użytkowników wykorzystywane.

Lada moment nie trzeba już będzie trzymać w telefonie czy tablecie żadnych danych. Wszystko co zgromadzimy - nagrania, filmy czy zdjęcia - umieścimy na serwerach firm, które przygotują dla nas taką usługę. Na razie bezprzewodowe słuchanie własnej muzyki uruchomiły Amazon i Google. Swoją wersję takiego serwisu w poniedziałek pokaże Apple.

Specjaliści twierdzą, że szybki, bezprzewodowy internet już zmienił sposób naszego życia. Przez sieć korzystamy głównie z serwisów społecznościowych i gier. Jej prędkość wciąż rośnie, a to oznacza, że co raz rzadziej będziemy korzystać z tradycyjnych komputerów, które zastąpimy smartfonami i tabletami. Nawet jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to tak właśnie będzie.

Relacje Pawła Świądra, zdjęcia znajdziecie nie tylko na www.rmf24.pl, ale także w serwisie Twitter.