Odzyskano obraz Pabla Picassa, który został skradziony dziewięć lat temu podczas napadu na galerię w Atenach. Dzieło odnaleziono w wąwozie za miastem.

Policja w Atenach poinformowała, że "Głowa kobiety" (1939) Pabla Picassa została znaleziona wraz z obrazem "Młyn" holenderskiego malarza Pieta Mondriana

Oba zostały skradzione podczas zuchwałego napadu w 2012 roku w Galerii Narodowej w Atenach.

Złodziej odwrócił uwagę strażników, kilkakrotnie uruchamiając alarm bezpieczeństwa galerii. Strażnik wyłączył alarm - to pozwoliło złodziejowi zakraść się do środka i wyrwać obrazy z ram. Później stróż zauważył jednego ze złodziei dzięki czujnikowi ruchu. Przed ucieczką złodziej upuścił inny obraz Mondriana z 1905 roku.

Jeden ze złodziei aresztowany

Agencja informacyjna Reuters, powołując się na anonimowego funkcjonariusza policji, poinformowała, że aresztowano w tej sprawie ​Greka. Dzieła znaleziono ukryte w wąwozie na obrzeżach miasta. Więcej szczegółów nie podano; nie wiadomo, w jakim stanie są dzieła. 

Obraz Picassa w jego charakterystycznym kubistycznym stylu, został podarowany Galerii Narodowej przez samego artystę w 1949 roku. Wyznał wtedy, że prezent był wyrazem uznania dla oporu kraju wobec nazistowskich Niemiec.