Amerykańska produkcja "Magic Mike", o tancerzach erotycznych, debiutuje w polskich kinach. Obraz, który powstał na podstawie wspomnień aktora Channinga Tatuma, wyreżyserował Steven Soderbergh, twórca m.in filmów "Erin Brockovich", "Traffic" czy serii "Ocean's" z Georgem Clooney'em.

Czy mężczyźni mają czego szukać w kinie? Podzieliłam się wrażeniami po projekcji z redakcyjnymi kolegami i ich mina powiedziała mi wszystko. No, ale może nie wszyscy uważają męski taniec, częściowo rozbierany, za niesmaczny. To jest opis pewnej subkultury, do której należał kiedyś Channing Tatum, który gra tu jedną z głównych ról. Jeśli mam być szczery - to wszystko wydaje mi się dziwne - mówił aktor na amerykańskiej premierze filmu. Gdy pojawił się w mojej głowie projekt tego filmu, pomyślałam: czy ja chcę do tego wracać? I po co chcę do tego wracać? Przecież to nie jest łatwe. Rozbieranie się przed setkami kobiet jest takie zawstydzające - dodał.

Magic Mike to lider gorącego męskiego zespołu tancerzy erotycznych, który od lat rozgrzewa do białości scenę klubu Xquisite. Oryginalny styl i niesamowite popisy choreograficzne sprawiają, że coraz więcej kobiet wydaje coraz większe sumy pieniędzy, a szczęście właściciela klubu Dallasa (Matthew McConaughey) rośnie z każdym dniem.

Mike bierze pod swoje skrzydła dziewiętnastoletniego chłopaka o pseudonimie Kid (Alex Pettyfer), w którym dostrzega potencjał. Uczy go jak tańczyć, imprezować, podrywać dziewczyny i zarabiać łatwe pieniądze. Niedługo potem świeży nabytek w zespole robi furorę i zdobywa własnych fanów. A Mike poznaje zachwycającą siostrę Kida, Brooke (Cody Horn). Przeszkodą w zawarciu bliższej znajomości okazuje się jego styl życia. W filmie "Magic Mike" występują Channing Tatum, Alex Pettyfer, Matthew McConaughey, Cody Horn, Olivia Munn, Matt Bomer, Riley Keough, Joe Manganiello, Kevin Nash, Adam Rodriguez i Gabriel Iglesias. W Stanach film odniósł już sukces kasowy. Dlatego ma pojawić się druga część. Jak zapowiadają twórcy, "chcemy, że była jeszcze bardziej efektowna niż poprzednia".