Forbes opublikował listę 10 najlepiej zarabiających kobiet w przemyśle muzycznym. Pierwsze miejsce należy do Beyonce z dorobkiem 115 milionów dolarów. Zobacz, kto zajmuje kolejne pozycje!

5. Katy Perry - 40 milionów dolarów

5. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających kobiet świata muzyki zajmuje Katy Perry z dorobkiem ,,jedynych’’ 40 milionów dolarów. Choć nie gra zbyt wielu koncertów (20 w ciągu zeszłego roku),  wciąż jest jedną z największych beneficjentek muzycznego rynku. Zyski czerpie również z kontraktów reklamowych oraz perfum (ma swoją własną linię zapachową - Killer Queen). Gwiazda wystąpi 24 lutego w Kraków Arenie. [TUTAJ SPRAWDŹCIE SZCZEGÓŁY]

4. Rihanna - 48 milionów dolarów

To prawdziwe wcielenie nowoczesnej gwiazdy muzyki pop. Urodzona na Barbadosie piosenkarka wydała takie hity jak ,,We found Love’’, czy ,,Diamonds’’. Znana jest ze współpracy z gwiazdami np. Jay-Z, czy Eminemem.

3. Pink - 52 miliony dolarów

Pink może nie jest tak rozpoznawalna jak inne osoby na tej liście, ale nie przeszkadza jej to zarabiać dużych pieniędzy. Największe zyski przynoszą jej koncerty (85 w ciągu zeszłego roku). Za każdy inkasuje milion dolarów. Pozostałe dochody czerpie ze sprzedaży swojej muzyki i kontraktów reklamowych (m. in. z firmą CoverGirl).

2. Taylor Swift - 64 miliony dolarów

 Drugie miejsce zajmuje Taylor Swift z dorobkiem 64 milionów dolarów co jest najlepszym wynikiem  w jej karierze.  Po przejściu muzycznej drogi z country do muzyki pop, zarabia nie tylko na nagraniach, ale również na reklamach. Jej nowy album ,,1989’’ znajduje się na światowej liście bestsellerów i ma szansę pokryć się platyną.

1. Beyonce - 115 milionów dolarów

To najlepszy rok w karierze dla Beyonce. W 2013 roku zarobiła 53 miliony dolarów, jednak nie osiadła na laurach i udało się jej powiększyć swój dobytek o ponad połowę. Według rankingu Pollstar, piosenkarka zagrała w ciągu roku 95 koncertów inkasując za każdy około 2,4 miliona dolarów. Otrzymała również zyski z reklam H&M i Pepsi,  a także wydała w grudniu nowy album, zatytułowany po prostu ,,Beyonce’’, który szybko stał się bestsellerem na iTunes.

(BKS)

 FORBES