Zmarła australijsko-brytyjska piosenkarka i aktorka Olivia Newton-John. Wpis wspominający artystkę, znaną m.in. z występu w musicalu "Grease", pojawił się na jej profilu w mediach społecznościowych.

"Olivia Newton-John zmarła dziś rano na swoim ranczu w południowej Kalifornii, w otoczeniu rodziny i przyjaciół" - napisał na Instagramie piosenkarki jej mąż John Easterling. 

Artystka miała 72 lata. Urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale wychowała w Australii. Swego pierwszego singla nagrała, mając 18 lat, ale już wcześniej występowała m.in. w australijskich programach telewizyjnych. Z Wielkiej Brytanii przeprowadziła się do USA, gdzie miała własny program telewizyjny w sieci ABC.

Olivia Newton-John w musicalu "Grease"

Największą popularność Olivia Newton-John zdobyła dzięki głównej roli w musicalu "Grease", gdzie u boku Johna Travolty zaśpiewała hity takie jak "Summer Nights", czy też "You're The One That I Want". 

"Moja najdroższa Olivio, sprawiłaś, że nasze życia były o wiele lepsze. Twój wpływ był niesamowity. Kocham cię tak bardzo. Zobaczymy się na końcu tej drogi i znów będziemy razem. Twój od chwili, gdy cię zobaczyłem, i na zawsze! Twój Danny, twój John!" - napisał John Travolta w mediach społecznościowych.

 

W 1979 roku piosenkarka otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za zasługi w muzyce i filmie.

Olivia Newton-John była zaangażowana w walkę o prawa zwierząt, protestowała m.in. w Japonii przeciw zabijaniu delfinów.