26 maja Margaret wystąpi w konkursie `trendy' festiwalu "Sopot TopTrendy 2012". Jej piosenka "Thank You Very Much" została zakwalifikowana do udziału w nim dzięki rekomendacji RMF FM.

Margaret dowiedziała się o swoim udziale w konkursie w miniony piątek.

Byłam tą informacją bardzo zaskoczona, ale też bardzo uszczęśliwiona” – przyznaje w pierwszych zdaniach rozmowy. ”Czy stresuję się perspektywą zbliżającego się konkursu? Wczoraj nie mogłam wieczorem zasnąć, więc myślę, że bardzo - dodaje z uśmiechem.

Piosenka Margaret ”Thank You Very Much” będzie jedną z dziesięciu, jakie staną do rywalizacji w konkursie:

Utwór jest owocem współpracy młodej wokalistki oraz producentów pochodzących nie tylko z naszego kraju.

Tworzenie tej piosenki zaczęło się od ułożenia melodii, którą skomponowaliśmy w Polsce. Później wysłaliśmy ją do zaprzyjaźnionych z nami muzyków w Szwecji i to tam podczas kolejnych spotkań powstał cały utwór. Nie pisaliśmy tej piosenki konkretnie z myślą o jakimś konkursie lub festiwalu. Chcieliśmy zrobić fajne, popowe nagranie, które mogłoby być grane w radiu. Na początku nikt z nas nie chciał go nigdzie wysyłać. Historia powstania tego nagrania wiąże się z naszą wielką miłością do muzyki.

Margaret ma świadomość, że udział w konkursie ”trendy” jest dla niej wielką szansą. Jak jednak przyznaje, to nie o głównej nagrodzie marzy najbardziej. Przede wszystkim liczy na to, że występ w Sopocie będzie dla niej okazją do zdobycia cennego doświadczenia artystycznego.

Nie nastawiam się na jakiekolwiek nagrody. Chcę tam po prostu być i dobrze się zaprezentować podczas konkursu. Przede wszystkim o to chodzi. Ale swojego udziału w nim nie traktuje też tylko jako zabawy lub przygody, ponieważ podchodzę do muzyki bardzo poważnie. Wiąże z nią całe swoje życie i chciałabym śpiewać cały czas. Przygotowujemy się do występu bardzo mocno z nadzieją, że wyjdzie nam jak najlepiej.

Od strony prywatnej

Muzyka towarzyszyła młodej Małgorzacie (bo tak naprawdę ma na imię) od najmłodszych lat. W dzieciństwie uczyła się gry na saksofonie oraz brała lekcje śpiewu. Gdy przyszedł czas na dokonanie wyboru: granie czy śpiewanie, wybrała to, co jej sercu jest najbliższe - czyli śpiew. W liceum miała swój zespół, dla którego komponowała pierwsze piosenki. Później los spowodował, że trafiła do Warszawy. Dojrzewała artystycznie, zdobywała muzyczne doświadczenie, aż w końcu uświadomiła sobie, że sam dźwięk i mnóstwo ozdobników nie są w utworze najistotniejsze. Zaczęła myśleć o tekstach i emocjach, które niesie muzyka.

Pytana o to, czego lubi słuchać prywatnie, pośród wielu nazwisk wymienia również te z najwyższej półki: Rihannę i Beyonce. Ale zaraz potem dodaje, że ogromnie ceni również Elizę Doolittle - młodą, angielską wokalistkę, którą polscy słuchacze znają na przykład z hitów ”Skinny Geenes” oraz ”Mr. Medicine”.

Piosenki Elizy są mi wyjątkowo bliskie stylistycznie. Ja też tak jak ona bardzo chciałabym pójść w taki retro pop. Mój utwór ”Thank You Very Much” trochę to zapowiada - mówi wokalistka.

Pytana o to, jak opisałaby siebie jako osobę i jak czuje się na dwa tygodnie przed jednym z pierwszych poważnych, muzycznych egzaminów w życiu, odpowiada:Jestem szczęśliwa i uśmiechnięta, chociaż bywam roztargniona, przez co wiele rzeczy gubię i zapominam. Cieszę się, ponieważ tuż przed konkursem ‘Trendy’ trzymają za mnie kciuki i wspierają mnie wszystkie ważne dla mnie osoby: rodzice i przyjaciele.

O tym, czy Margaret zostanie uznana za najbardziej ‘trendy’ artystkę tegorocznego ‘Sopot TopTrendy 2012’, przekonamy się 26 maja, podczas drugiego dnia tej imprezy.