Wydawnictwo komiksowe DC zrezygnowało z publikacji komiksu "Second coming" opowiadającego o przyjściu Jezusa na Ziemię i jego przygodach z superbohaterem Sun-Manem. Premiera komiksu była zapowiadana na 6 marca. Zrezygnowano z niej ze względu na petycję podpisaną przez ponad 200 tys. osób

Według osób, które podpisały petycję, sam koncept komiksu jest "oburzający" i "bluźnierczy". Komiks opowiada o tym, że Jezus został zesłany na Ziemię przez Boga, by dowiedzieć się co trzeba uczynić, by "zostać prawdziwym Mesjaszem ludzkości". Na Ziemi Jezus dowiaduje się, że ludzie bardziej wielbią superbohatera Sun-Mana niż niego i nie żyją według Ewangelii.

Historia nie spodobała się 200 tysiącom osób, które podpisały petycję, by powstrzymać wydawcę od publikacji komiksu. "Czy DC Comics publikuje podobne treści o proroku Mahomedzie czy Buddzie?" - pytano w petycji, którą opublikowano na stronie propagującej konserwatywne wartości. "Ta treść jest nieodpowiednia i bluźniercza" - napisano.

Jak podaje Guardian, rozważane było też "złagodzenie" wymowy komiksu, ale autor Mark Russell się na to nie zgodził. Stąd decyzja o wycofaniu publikacji.

Mark Russell przyznał jednak, że będzie szukał innego wydawcy, który zgodzi się na publikację komiksu mimo budzących kontrowersji.