To będzie wydarzenie bez precedensu w 777-letniej historii Torunia. 31 lipca 2010 roku na stadionie imienia Mariana Rose (Motoarena) wystąpi jeden z najwybitniejszych tenorów wszech czasów: Jose Carreras. Koncert będzie miał niecodzienną oprawę. W rezultacie będzie nie tylko wielkim widowiskiem muzycznym, ale też niezapomnianym spektaklem.

Jose Carreras to niekwestionowana gwiazda światowej muzyki. W swojej karierze występował na wszystkich najważniejszych scenach operowych świata, od City Opera w Nowym Jorku poprzez londyńską Covent Garden po mediolańską La Scalę. W każdym przypadku podbijał widownię brzmieniem swojego głosu. Jego nagrania zostały uhonorowane wieloma Platynowymi i Złotymi Płytami.

Carreras wielką popularność zyskał dzięki słynnym Koncertom Trzech Tenorów. Po raz pierwszy Placido Domingo, Jose Carreras i Luciano Pavarotti zaśpiewali razem w 1990 roku w rzymskich Termach Karakalli. Nagranie z tego koncertu stało się największym przebojem fonograficznym w historii muzyki poważnej (w ciągu trzech miesięcy sprzedano na świecie trzy miliony płyt i kaset!) i otrzymało nagrody: British Award, Grammy, Edison Award. Także późniejsze koncerty: Jose Carrerasa, Luciano Pavarottiego i Placido Domingo cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.

W rezultacie trójkę wybitnych tenorów zaczęto traktować jak prawdziwe gwiazdy show biznesu. Dzisiaj nazwiska: Domingo, Carreras, Pavarotti znane są niemal wszystkim ludziom na całym świecie - tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

Koncert w Toruniu odbędzie się 31 lipca. Jego początek zaplanowano na godzinę 20.30. Jose Carrerasowi towarzyszyła będzie wspaniała ukraińska sopranistka Natalia Kovalova. Orkiestrą dyrygował będzie Hiszpan David Gimenez. Koncert potrwa prawie dwie i pół godziny. W jego trakcie usłyszymy wiele przebojów zarówno muzyki poważnej jak i muzyki rozrywkowej w niecodziennej interpretacji wybitnego tenora.

Bilety

Ceny biletów na koncert Jose Carrerasa na Motoarenie będą zróżnicowane. W zależności od miejsca kosztować będą od 70 do 400 złotych. Z zakupem najatrakcyjniejszych wejściówek warto się pospieszyć, gdyż ich liczba jest ograniczona.

Bilety będzie można kupować za pośrednictwem strony internetowej: www.ticketpro.pl

Poza tym oczywiście będzie je można również nabywać w punktach sprzedaży rozmieszczonych na terenie największych miast. W Toruniu będą to:

EMPiK Copernikus
ul. Żółkiewskiego 15, Toruń,

EMPiK Starówka
ul. Wielkie Garbary 18, Toruń,

Media Markt Centrum Copernicus
ul. Żółkiewskiego 15, Toruń.

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM i RMF Classic. Ważnym partnerem wydarzenia jest Gmina Miasto Toruń. To właśnie dzięki staraniom władz Torunia jeden z najwybitniejszych tenorów wszech czasów wystąpi w grodzie Kopernika.