Kolejne wyróżnienia i kolejne nagrody! Za nami II etap konkursu Festiwal Kwarantanny, skierowanego do przedszkolaków i uczniów z Krakowa. Tym razem jury podjęło decyzję o przyznaniu 4 nagród głównych i 11 wyróżnień. Dodajmy, że jednocześnie rozpoczął się III etap zabawy.

W ubiegłym tygodniu jury konkursu Festiwal Kwarantanny otrzymało kilkadziesiąt zgłoszeń. Spośród nich wybrano 4 osoby, do których trafią tablety - nagrody główne.

W kategorii przedszkolaków 3-6 lat: Tymon, który stosując wszystkie środki ostrożności przedstawił temat higieny w czasie epidemii. FILM możesz zobaczyć TUTAJ>>>

W kategorii młodszych dzieci ze szkoły podstawowej: Adam, który pokazał, że siedzenie w domu wcale nie musi być nudne

W kategorii podstawówki klas 5-8: Jan, który w swoim filmie pokazał, jak przygotować i rozegrać własną grę karcianą inspirowaną książką

W kategorii szkół średnich tablet wędruje do Barbary, która przygotowała film o tym, jak pomagać innym w czasie koronawirusa.

Nagrodzono także 11 innych dzieci, które wraz z wyróżnieniem otrzymały głośniki.

Wyniki znaleźć można także na www.festiwalkwarantanny.pl oraz na stronie wydarzenia konkursowego na Facebooku: https://www.facebook.com/events/519174902357175

Wszystkie filmy biorące udział w akcji można odszukać w mediach społecznościowych po hashtagach: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu.

Festiwal Kwarantanny to konkurs polegający na przygotowaniu krótkiego filmu o tym, w jaki sposób można uczyć się i spędzać czas w domu. Przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18 roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Krakowa.

Dodajmy, że rozpoczął się III etap zabawy.

Organizatorzy czekają na max. 2-minutowe filmy do niedzieli do północy. Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedno nagranie. Należy wybrać kategorię konkursową i przedstawić zadany temat - liczymy na kreatywność uczestników.

Wrzucając film na konto swoje lub rodziców na FB, IG lub YT, należy ustawić post jako publiczny i dodać hashtagi konkursowe: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Rodzice muszą wyrazić zgodę na udział w konkursie poprzez formularz na stronie www.festiwalkwarantanny.pl.

Akcja, organizowana przez Fundację Poland Business Run i Miasto Kraków, realizowana jest w 4 kategoriach tematycznych: “Uczę się sam", “Po szkole", “Sposób na koronawirusa" oraz “Pomagam", a także 4 kategoriach wiekowych.

Wśród jurorów konkursu znaleźli się: Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, prezes Fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti, Marek Balawajder, reżyser i producent Piotr Biedroń, aktor Tomasz Schimscheiner, Marzena Sadłoń z nakolkach.comAdrianna Palka, Andrzej Popiel i Agnieszka Wnuk.