Smoki bywają groźne i potężne, zieją ogniem, gadają ludzkim głosem, potrafią posługiwać się magią... I choć na pierwszy rzut oka te olbrzymie stworzenia są odpychające, to nie brakuje śmiałków, którzy ze smokiem chętnie by się zaprzyjaźnili. Wszak z takim kompanem świat przygód stoi otworem!


Jeśli i Wy chcielibyście zostać przyjacielem smoka, ułóżcie krótki wierszyk i przekonajcie nas, że smoki da się lubić. Na rymowanki (najmniej 4 wersy, najwięcej 10 wersów) czekamy do 27 maja, do północy. Naszą zabawę rozstrzygniemy następnego dnia o godz. 10.

[PRZECZYTAJ KONIECZNIE REGULAMIN]

Na autora najciekawszego wierszyka czeka fantastyczna nagroda - zaproszenie na weekend (30 i 31 maja 2015) do Krakowa. Właśnie wtedy w grodzie Kraka zaroi się od smoków. W sobotę w zakolu Wisły, tuż pod Wawelem odbędzie się Smoczy Piknik, a w niedzielę te potężne gady opanują Rynek Główny. W samo południe rozpocznie się Parada Smoków, na którą zaprasza Teatr Groteska. Radio RMF FM funduje nocleg wraz z wyżywieniem dla całej rodziny; atrakcje zapewniają smoki.

[WIĘCEJ O SMOCZEJ IMPREZIE - PRZECZYTASZ TUTAJ]