Dobra wiadomość dla miłośników serialu "Seks w wielkim mieście". Ruszyły zdjęcia do "The Carrie Diaries" - prequelu serii opowiadającej o życiu młodej Carrie Bradsaw. W sieci pojawiła się już pierwsza fotografia promująca serial. "The Carrie Diaires" trafi do amerykańskiej telewizji w maju.

Na zdjęciu opublikowanym w mediach widzimy młodą, uśmiechniętą blondynkę z charakterystyczną burzą blond włosów. Na nogach obowiązkowe szpilki od Manolo Blahnika, a w tle wieżowce Manhattanu. Nie dajmy się jednak zmylić. Większość serii będzie rozgrywała się na przedmieściach Connecticuit, a nie ulicach Nowego Jorku. To tam, mieszkała i wychowywała się Carrie Bradshaw.

W rolę młodej Carrie wcieliła się 18-letnia AnnaSophia Robb. Co najważniejsze, aktorka została w pełni zaakceptowana przez Sarah Jessicę Parker - "prawdziwą" Carrie i ikonę kobiet z całego świata. W wywiadzie dla jednej z amerykańskich gazet Robb wyznała, że co jakiś czas koresponduje z Parker, która za każdym razem przesyła jej listy pełne ciepłych słów i wsparcia.

Robb deklaruje, że jako wielbicielka serii postara się zrobić wszystko, aby oddać charakter granej postaci. Wie, że oczekiwania są ogromne i na pewno nie uda jej się uniknąć porównań z oryginalną wersją Carrie, w związku z czym przestrzega doścignięcie oryginału będzie bardzo trudne.

Sophia to idealna Carrie

Pierwszy odcinek "The Carrie Diaries" zostanie wyemitowany przez amerykańską telewizję CW w maju. Serial w dużej mierze skupi się na związku głównej bohaterki z Sebastianem Kyddem oraz na jej rywalizacji z najpopularniejszą dziewczyną w liceum.

Producentka serialu, Amy B. Harris, mówi, że czuje się zaszczycona możliwością pracy nad serialem. Jak wyznaje, poszukiwanie aktorki, która wcieli się w rolę kultowej Carrie, było sporym wyzwaniem i odpowiedzialnością. Kiedy AnnaSophia Robb weszła do pokoju, w którym odbywał się casting, wiedziałam, że to ona. Jej wdzięk, inteligencja, poczucie humoru sprawiły, że była idealna do roli młodej Carrie.- powiedziała.

Najmodniejszy serial w telewizji

Wszyscy wielbiciele Carrie Bradshaw wiedzą, że jej życie to nie tylko miłosne doświadczenia, ale także moda. Od samego początku odgrywała ona w serialu ogromną rolę, a kreacje bohaterek były zawsze szeroko komentowane. Tak będzie i tym razem, chociaż ubrania od znanych projektantów, zastąpione zostaną szkolnymi uniformami oraz ciekawymi młodzieżowymi stylizacjami. O garderobę bohaterów zadba projektant Eric Daman, który pracował także przy "Seksie w wielkim mieście".

Daily Mail