Daniel Olbrychski został zatrzymany w Podkowie Leśnej pod Warszawą za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Informację z Gorącej Linii potwierdziła policja. Aktor miał w wydychanym powietrzu 0,9 promila alkoholu.

Aktor przekonuje, że alkohol w jego organizmie to pozostałość z wczoraj. Olbrychski został jednak zatrzymany po godz. 14.

Aktor twierdzi, że wczoraj wypił z żoną butelkę wina i dziś był przekonany, że może już spokojnie wsiąść za kółko, by podjechać "dwa kilometry do stajni, by tam pojeździć konno".

Dwa kieliszki za dużo wina poprzedniego dnia, to nie należy ruszać samochodu tylko iść do stajni piechotą. Ja się biję w piersi - mówi.

Olbrychski zapewnił, że dobrowolnie zamierza poddać się karze. Policja w ciągu kilku dni zamierza go przesłuchać.

Aktora zatrzymano podczas rutynowej kontroli. Olbrychski od razu stracił prawo jazdy. Będzie też odpowiadał przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych, utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz do 2 lat więzienia.

Daniel Olbrychski urodził się w 1945 roku. Słynny polski aktor jest znany m.in. z takich kultowych produkcji jak "Pan Wołodyjowski", "Potop", "Ziemia obiecana", "Pan Tadeusz", "Ogniem i mieczem", "Wiedźmin", "Przedwiośnie", "Jutro idziemy do kina", "Czas honoru", "Salt".

Olbrychski został również odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(abs)