W Wieku 89 lat zmarł Sidney Sheldon, jeden z najpopularniejszych pisarzy amerykańskich, autor wielu powieści, scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych.

Sidney Sheldon pisaniem powieści zajął się dopiero po ukończeniu 50. roku życia. Jego pierwsza powieść była odrzucana przez pięć różnych wydawnictw, ale w końcu opublikowana odniosła wielki sukces. Krytyka uznała "Nagą twarz" za najlepszą sensacyjną książkę roku, a pisarz otrzymał za nią nagrodę im. Edgara Allana Poe.

Sheldon był laureatem prestiżowych Tony i Edgar Award i jedynym pisarzem uhonorowanym Oscarem. Według Księgi rekordów Guinnessa był najczęściej tłumaczonym autorem świata, chociaż jego książki nie były zaliczane przez krytykę do tzw. literatury wysokiej.

Najsławniejsze powieści Sheldona to m.in.: "Nieznajomy w lustrze", "Mistrzyni gry", "Gdy nadejdzie jutro", "Po drugiej stronie ciemności" i "Niebo się wali", która od roku utrzymuje się w czołówce na amerykańskich listach bestsellerów. Wydarzeniem stała się biografia pisarza "Po drugiej stronie mnie".