Strefa 51 w amerykańskim stanie Nevada jest od lat przedmiotem niezliczonych teorii spiskowych, głównie dotyczących UFO. Jak wielki jest to teren i co się na nim znajduje? Czy naprawdę jest tak pilnie strzeżony? W cyklu "Turystom Wstęp Wzbroniony" na te i inne pytania odpowiadali w Radiu RMF24 autorzy kanału Urbex History - Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka i Jakub Stankowski.

Każdy z nas kojarzy Strefę 51 ze względu na to, że tam podobno przechowują obce formy życia. Z wypadku w Roswell podobno został przetransportowany spodek kosmiczny. Prawda jest taka, że to baza wojskowa, znajdująca się na terenie dawnego poligonu atomowego - mówił w Radiu RMF24 Jakub Stankowski. Przypomniał też, że w 2013 r. CIA potwierdziło, że ten obiekt w ogóle istnieje. 

Amerykańskie siły powietrzne i CIA testowały tam różnego rodzaju nowoczesne samoloty. Ludzie, widząc coś, czego nie znali, myśleli, że to spodki. Zaczęli tworzyć dookoła niestworzone historie - dodał jeden z twórców kanału Urbex History. Zachowanie tajemnicy było Amerykanom potrzebne choćby w czasach zimnej wojny, by informacje o prowadzonych przez nich testach nie trafiły w ręce Rosjan. 

Twórcy Urbex History podkreślali w Radiu RMF24, że baza wojskowa na odludziu działa na wyobraźnię i przyciąga miłośników niewyjaśnionych zjawisk i teorii spiskowych z różnych stron świata. Wiele osób jechało na pustynię, by szukać UFO. Ostrzeżenia, które umieszczono w pobliżu bazy, jeszcze utwierdzały tych ludzi w przekonaniu, że może się tam dziać coś niezwykłego. 

Strefa 51. Co tak naprawdę znajduje się na pustyni w Nevadzie?Turystom wstęp wzbroniony

Kolejne odcinki cyklu "Turystom Wstęp Wzbroniony" będą się pojawiać na antenie Radia RMF24 co sobotę - od 9 do 13. 

Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego internetowego Radia RMF24

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24 na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.