W miejscowości Gerik w Malezji samochód osobowy potrącił młodego słonia. Widząc to, pozostałe osobniki zaczęły deptać auto. W środku pojazdu były trzy osoby. Nikomu się nic nie stało.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 19:35 czasu lokalnego. Trzyosobowa rodzina jechała autostradą z wyspy Penang do stanu Terengganu. Samochodem kierował 48-latek, a razem z nim podróżowała jego żona oraz syn.

Policja poinformowała, że w miejscowości Gerik auto uderzyło w młodego słonia. W tym czasie padał deszcz i była mgła.

Samochód uderzyło w młodego słonia, który szedł drogą wraz ze stadem - powiedział Zulkifli Mahmood, nadinspektor policji okręgowej Gerik. Dodał, że po uderzeniu zwierzę upadło na ziemię.

Widząc to, pozostałe (pięć) słoni podbiegło do samochodu i zaczęło go deptać - dodał funkcjonariusz. Kiedy młody słoń wstał, stado uciekło.

Nie wiadomo, czy rodzina była w aucie w chwili ataku zwierząt. Policja poinformowała, że nikt nie zginął, ani nie odniósł poważnych obrażeń.

Auto zostało poważnie uszkodzone. Rozbite zostały wszystkie szyby. Na przedniej części oraz na bokach auta są wgniecenia.

Nie ma natomiast informacji na temat stanu małego słonia.

Policja ostrzega kierowców

Działacze na rzecz ochrony przyrody twierdzą, że w wyniku szybkiego rozwoju autostrad w Malezji dzikie słonie utraciły duże obszary leśnie. To  zmusiło wiele osobników do wyruszania na drogi w poszukiwaniu pożywienia.

Policja w Gerik ostrzegła kierowców, aby zachowywali większą ostrożność na autostradach, ponieważ po okolicy regularnie przemierzają stada słoni.

W 2017 roku na poboczu autostrady znaleziono martwego słonia, który prawdopodobnie został potrącony przez samochód jadący z nadmierną prędkością.

W 2020 r. dorosły słoń stratował samochód, który jechał autostradą. Władze podały wówczas, że zwierzę wpadło w panikę, gdy kilka pojazdów zaczęło na niego trąbić.

W maju 2022 r. zauważono samotnego dorosłego słonia spacerującego autostradą również w rejonie Gerik. Na nagraniach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać, jak zwierzę przechadza się obok zdezorientowanych kierowców.