Zakrwawione konie biegające po ulicach centrum Londynu wprawiły przechodniów w osłupienie. Zwierzęta spłoszyły się podczas ćwiczeń kawalerii. Jeden z nich wpadł w samochód, zrzucając z grzbietu jeźdźca. Londyńskie pogotowie udzielało pomocy w sumie 4 osobom. Według policji konie zostały już złapane.

Pięć koni należących do Household Cavalry, jednostki, której rolą jest m.in. ochrona monarchy, uciekło rano z ćwiczeń odbywających się na Horse Guards Parade, placu defilad znajdującym się nieopodal Pałacu Buckingham. Biegały po ulicach Londynu w amoku. To niespotykane, ponieważ zwierzęta te są przyzwyczajone do paradowania w szyku ulicami w pobliżu jeżdżących samochodów oraz wzdłuż szpaleru widzów. 

Rozpędzone zwierzęta biegały po ulicach w centrum stolicy Wielkiej Brytanii.

Jeden z nich uderzył w samochód, zrzucając jeźdźca, a sam zakrwawiony pobiegł dalej.

Rannemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których widać żołnierza leżącego na ziemi w pobliżu hotelu Clermont.

Londyńskie pogotowie informuje, że pomoc udzielona została 4 osobom, zostały one odwiezione do szpitala. 

Przedstawiciele policji i wojska przez kilka godzin próbowali złapać konie, które rozpierzchły się po mieście. Ostatecznie po południu im się to udało. Konie zostały schwytane na terenie City lub Docklands, około 7 km na wschód od miejsca ucieczki.