RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polski snowboardzista zginął na Słowacji

Autor: Publikacja: Piątek, 7 marca (20:32) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

41-letni polski snowboardzista zginął w słowackich Tatrach Niskich. Do wypadku doszło po południowej stronie Chopoka - największego ośrodka narciarskiego u naszych południowych sąsiadów.

Polak zderzył się na stoku z innym narciarzem. W wyniku uderzenia stracił przytomność.

Świadkowie wypadku wezwali ratowników i natychmiast rozpoczęli reanimację. Po dotarciu na miejsce kontynuowali ją ratownicy Horskiej Zachrannej Służby.

Stan polskiego snowboardzisty był na tyle poważny, że wezwali na pomoc śmigłowiec ratunkowy z Bańskiej Bystrzycy. Lekarkę z pokładu śmigłowca opuszczono na linie. Niestety, nawet jej pomoc nie uratowała życia Polakowi.

Sprawą zajęła się słowacka policja.

(mpw)

Źródło: RMF FM
Tagi: Słowacja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: