Bardzo gorąco ma być co najmniej do weekendu. W Paryżu uruchomiono specjalny numer telefonu dla osób starszych i chorych, szczególnie narażonych na falę gorąca. Służby ratunkowe mają do nich regularnie dzwonić, żeby upewnić się co do ich stanu zdrowia.
Paryski ratusz zdecydował też o otwarciu specjalnych zbiorowych sal o niskiej temperaturze, gdzie będą mogły ochłodzić się osoby starsze i chore, które nie mogą schronić się przed upałem we własnym domu. Merostwo postanowiło również objąć swoją akcją bezdomnych. Mają oni dostać plan miasta, z zaznaczonymi publicznymi fontannami i wodą pitną.
W sierpniu 2003 roku, z powodu upałów zmarło we Francji - według szacunków - co najmniej 15 tys. osób.