Wyjdziemy z tej recesji, ale zabierze to trochę czasu, będzie wymagało cierpliwości - powiedział Barack Obama w trakcie telewizyjnej konferencji prasowej. Prezydent Stanów Zjednoczonych bronił też swojego programu reform, wymagającego wielkich wydatków rządowych, przed zarzutami powiększania deficytu budżetowego.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował do uczestników londyńskiego szczytu 20 krajów rozwiniętych i tzw. gospodarek wschodzących o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uzdrowienia światowej gospodarki. Apel Baracka Obamy opublikował niemiecki dziennik "Die Welt". czytaj więcej

Realizujemy wszechstronną strategię obliczoną na atakowanie kryzysu na wszystkich frontach i zaczynamy już dostrzegać oznaki postępu - oświadczył.

Była to już druga konferencja prasowa Baracka Obamy zorganizowana w porze największej oglądalności telewizji. Transmitowały ją na żywo wszystkie ogólnokrajowe stacje telewizyjne. Żaden poprzedni prezydent nie zorganizował tylu co Obama konferencji prasowych w pierwszych dwóch miesiącach swoich rządów. Jak uważają komentatorzy, wobec trudnej sytuacji gospodarczej Biały Dom liczy, że popularność, jaką cieszy się Obama, przełoży się na umocnienie poparcia dla jego programu, atakowanego coraz silniej przez konserwatywną opozycję.